הבהלה לאייפון: 9 מיליון נמכרו

ביקוש גבוה למכשירי האייפון החדשים מבית אפל: החברה טוענת אזל נגמר המלאי הראשוני של המכשירים שיצאו לחנויות מאז שהושקו דגמי ה-5S ו-5C. מניית החברה מזנקת גם היא עם עלייה של 12% מתחילת השנה

ענקית הטכנולוגיה אפל טוענת כי למעלה מתשעה מיליון מכשירי אייפון חדשים נמכרו מאז שהושקו שני הדגמים החדשים, 5S ו-5C. על פי הפרסומים, הביקוש עולה על ההיצע. במקביל, מאז שהושקו המכשירים זינקה מניית החברה ב-6% ובשיעור כולל של 12% מתחילת השנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אפל טוענת כי שני הדגמים החדשים נמכרים בכמות הגדולה ביותר לאחר ההשקה, בהשוואה להשקת מכשירי אייפון קודמים. החברה טוענת כי הביקוש עולה על כושר הייצור שלה, וכי מכשירים הנמכרים ברשת יישלחו לקונים רק בעוד שבועות. הפתיחה של חנות חדשה בסין סייעה גם היא לעלייה במכירות.

למרות הביקורות הצוננות על שני המכשירים החדשים בקרב עולם הטכנולוגיה, אפל מציגה תוצאות כלכליות מצוינות מאז ההשקה. החברה תעמוד ביעדי הרווח הגבוהים לשנה זאת, כשהאנליסטים צופים שאפל תכניס יותר מ-36 מיליארד דולר עד סוף השנה.

גם מניית אפל מציגה תוצאות חיוביות מאז ההשקה. המנייה עלתה ב-6.4% אחוזים מאז סוף השבוע שעבר, והיא מסיימת עלייה של 12% מתחילת 2013 לאחר שאיבדה כמעט שליש מערכה במהלך השנה שעברה.