נאס"א: אין חיים על מאדים

כנראה שסוגיית החיים על מאדים תמשיך להעסיק רק את יוצרי הסרטים: החללית קיוריוסיטי שחוקרת מזה למעלה משנה את המאדים לא מצאה סימנים לקיום תהליך מיקרוביולוגי על מאדים, עם היעדרו של גז המתאן שנחשב למנבא הטוב ביותר לקיום חיים. "זה פשוט לא שם", אמר ראש התכנית מטעם נאס"א

"קיוריוסיטי" על מאדים (AP)

נאס"א מפרסמת ממצאים מדעיים חשובים אבל קצת מקלקלים לנו את הדמיון: אחרי שנה על מאדים, נאס"א מגלה כי החללית קיוריוסיטי לא מצאה סימנים להימצאות חיים על הכוכב השכן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי פרסום בג'ורנל אוף סיינס האמריקני, המסקנה כי אין חיים על מאדים מגיעה מהעובדה כי אין על הכוכב גז מתאן, גז שנחשב למנבא הטוב ביותר להימצאות של חיידקים מהם יכולים להתפתח צורות חיים. היעדרו של גז מתאן לא שולל קיום חיים על מאדים באופן מוחלט, אך כעת חיים על מאדים הם בגדר השערה בלבד.

ההיסטוריה של המין האנושי מלאה בתיאוריות של חיים על מאדים. בתסכית הרדיו מ-1938 שעורר בהלה גדולה בארה"ב דובר על פלישה של אנשי המאדים לכדור הארץ, וגם אויבו המיתולוגי של הארנב המצוייר באגס באני, מרווין, מגיע ממאדים.

אין לנו עדות שיש תהליך מיקרוביולוגי במאדים", אמר פרופ' סושיל אטרייה מאוניברסיטת מישיגן וחבר בצוות המחקר שעובד על ממצאי החללית קיוריוסיטי. על פי המדען הראשי של הפרויקט, ג'ון גרוצינגר, היעדרו של גז המתאן אכן מבטל את האפשרות של הימצאות חיים המבודדים על גז במאדים. "זה פשוט לא שם", סיכם ואמר.