האייפון החדש: מתאים גם לחתולים?

הזיהוי הביומטרי שמציג המכשיר החדש מבית אפל מסעיר את דמיונם של אתרי הטכנולוגיה, אלה החליטו לנסות אות גם על חתולים והופתעו עד מאוד מהתוצאה

הפתעה פרוותית, ארכיון (רויטרס)

לפני למעלה משבוע חשפה אפל את דגמי האייפון החדשים שגרמו לדיונים עזים בין חובבי הטכנולוגיה. אחד האלמנטים החדשים במכשיר שייצא בימים הקרובים לשוק הוא הזיהוי הביומטרי שלו - אך כעת מסתבר שלא רק בני אדם יוכלו ליהנות ממנו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המכשיר החכם החדש יאפשר למשתמשיו להשתמש בטביעת האצבע שלהם על מנת לפתוח את המכשיר, במקום להקיש סיסמא. "אתם בעצם מסתובבים כך תמיד עם המפתח לפתיחת המכשיר", אמר מנכ"ל החברה במסיבת העיתונאים להצגת המכשיר.

אך בניסוי שערך אתר הטכנולוגיה טק-קראנץ' מסתבר שגם טביעת ידם של חתולים אפשרית כדי לפתוח את המכשיר היוקרתי. בסרטון וידאו משעשע שהועלה לרשת נראה אחד באנשי החברה כשהוא נעזר בחיית המחמד החביבה שלו על מנת להפעיל את האייפון החדש.

באתר הטכנולוגיה ניסו לעשות את התרגיל גם עם בעלי חיים אחרים, אך מסבירים שם שלחתולים טביעת אצבע ייחודית שמתאימה להפעלת המכשיר. "בלא מעט פעמים הניסיון כשל, אבל אם מציבים את כף היד של החתול במדויק אפשר להצליח לשחרר את נעילת המכשיר", נכתב באתר.