רוצים בידור בטיסה? תביאו את האייפד

פתרון יצירתי בלופטהנזה להיעדר מערכת בידור בטיסות לישראל: החברה תציע חיבור אלחוטי למכשירים האלקטרוניים של הנוסעים, שיאפשר לצפות בתכני הבידור בטיסה באמצעות המסכים האישיים. הבעיה התעוררה לאחר שבשנה שעברה הוחלפו המטוסים שטסים בקו לישראל למטוסים בהם אין מערכות בידור

תביאו את הלפטופ. מטוס לופטהנזה (יוחאי מוסי)

חברת התעופה הגרמנית לופטהנזה פיתחה מערכת בידור ייחודית שתפטור מצד אחד את החברה מהשקעה במערכת בידור במטוס, ומצד שני תאפשר לנוסעים ליהנות מסרטים, סדרות ומוזיקה - שינוגנו ישירות מהמכשירים החכמים שלהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשנה שעברה לופטהנזה החליפה את המטוסים שפועלים בקו לישראל ממטוסים רחבים שמופעלים לרוב בקווים טרנסאטלנטיים למטוסים צרים שפועלים לרוב בתוך אירופה. במטוסים אלו לא מותקנים מסכים אישיים בשל זמן הטיסה הקצר של רוב הטיסות, ולכן מאז שהמטוסים הוחלפו נאלצים נוסעי החברה מישראל לגרמניה ובחזרה להעביר את הטיסה ללא בידור.

פתרון ייחודי לחברת התעופה יאפשר לנוסעים ליהנות מבידור, ובמקביל יחסוך לחברה התקנה של מסכים ומערכת שמע. החל מהשנה הבאה הנוסעים יתחברו ישירות לשרת בידור באמצעות רשת אלחוטית שתותקן במטוסים מהדגם שפועל לישראל, רשת שתותקן בהדרגה בטיסות החברה לתל אביב וממנה.

המטרה: להחזיר את הבידור לטיסות

המערכת תאפשר לנוסעים להתחבר לרשת באמצעות הטלפונים החכמים, מחשבי הלוח והמחשבים הניידים שברשותם ולצפות באופן מיידי בסרטים, בסדרות ובמוזיקה שלרוב מוצעים באמצעות המסכים האישיים בטיסות ארוכות הטווח. ומה עם הנוסעים שאינם עולים למטוס עם סמארטפון או מחשב לוח? הם כנראה ימשיכו לטוס עם ספרים או עיתונים.

הבעיה התעוררה כאמור לאחר החלפת המטוסים בשנה שעברה, ולאור העובדה שהמתחרה של לופטהנזה בטיסות אלו, אל-על, מפעילה בידור בטיסות באמצעות מסכים מרכזיים המותקנים במטוסי ה-737 שהחברה מפעילה לגרמניה. עם סיום התקנת המערכת, מקווים בחברה לצמצם ההשפעה על ציבור הנוסעים שנעשתה עם שינוי צי המטוסים.