אפל הציגה את המכשירים החדשים: אייפון צבעוני ומוזל וזיהוי ביומטרי

חובבי הגאדג'טים כססו ציפורניים במתח, ועכשיו מכשירי האייפון החדשים כבר כאן: אפל הציגה את הדור החדש של המכשירים – האייפון החדש 5S ומכשיר נוסף 5C שנועד לשווקים המתפתחים בעיקר במזרח הרחוק

הצגת המכשירים, הערב (רויטרס)

אחרי חודשים ארוכים של המתנה - הגיע יום חגם של חובבי הטכנולוגיה: ענקית הטכנולוגיה אפל חשפה הערב (ג') את מכשירי האייפון החדשים מתוצרתה בכנס השנתי של החברה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

21:04: מחירו של המכשיר החדש האייפון 5S יהיה 200 דולר בדגם ה-16 ג'יגה בייט, אך מדובר במחיר למי שרוכש את הטלפון דרך מפעילה אמריקנית עם חוזה לשנתיים. לא ברור בשלב זה מה יהיה המחיר למי שמעוניין לרכוש את המכשיר ללא תוכנית, אך על פי ניסיון העבר המחיר יעמוד על כ-700 דולרים.

20:59: כפי שדווח באתרי הטכנולוגיה המובילים, האייפון יציג אלמנט חדש ועתידני - זיהוי ביומטרי. במקום להקיש סיסמה בשביל להשתמש במכשיר, המשתמשים בו יוכלו לעשות זאת באמצעות האצבע. "זה כמו מפתח שנמצא איתך תמיד", אמר שילר.

20:48: המכשיר מציג גם מצלמה מתקדמת בעלת יכולות מרשימות. חיישן חדש, צמצם משופר ויכולת לצלם וידאו ב-HD ובהילוך איטי. האייפון החדש יאפשר לצלם במקביל מספר תמונות ולבחור את התמונה הטובה ביותר.

20:47: האייפון החדש מציג שיפור משמעותי בחיי הסוללה. 10 שעות שיחה ברשת 3 ג'י, 40 שעות של מוזיקה ו-250 שעות במצב המתנה.

20:34: אייפון 5S מוצג על ידי שילר. "זהו המכשיר הכי מתקדם מחשבתית שאי פעם ייצרנו", הדגיש. המכשיר החדש יוצג במספר צבעים חדשים: זהב, כסף ו"אפור חללי".

20:27: האייפון המוזל מציג מעבד ומצלמה זהה לזה של האייפון 5. הדגם של 16 ג'יגה בייט יעלה 99 דולר בארה"ב למי שרוכש אותו דרך מפעילה אמריקנית, לא ברור בשלב זה מה יהיה מחירו לרוכשים מחוץ לתחומי ארה"ב.

20:24: המכשיר, שנועד לכבוש את השווקים המתפתחים במזרח, יציג דגמים במספר צבעים שונים. "מעולם לא ראיתם את האייפון בצורה כזאת - בירוק, צהוב, כחול, לבן ואדום/ורוד", הדגיש שילר.

20:21: אחרי למעלה מ-20 דקות, מנכ"ל החברה עובר למנה העיקרית של הערב - המכשירים החדשים. "שני דגמים חדשים, שנועדו לשרת אפילו יותר לקוחות ברחבי העולם. פיל שילר, אחד מבכירי החברה עולה לבמה ומציג את האייפון 5C.

20:06: קוק מציג תחילה מספר עדכונים ובראשם iOS 7 תוכנת ההפעלה החדשה של החברה שתעודכן ב-18 בספטמבר בכל המכשירים המתקדמים מתוצרתה. "מאות מיליונים יורידו את התוכנה בתוך יממה אחת", הדגיש קוק.

20:01: מנכ"ל החברה טים קוק עולה לבמה לקול תשואות מאות הצופים הנרגשים שהתכנסו בחדר הדיונים. "אנחנו נרגשים להראות לכם מספר דברים חדשים שאנחנו מאוד גאים בהם", הוא אומר.

יום חג לחובבי הגאדג'טים (רויטרס)

מי שמוביל את השקת המכשירים החדשים הוא מנכ"ל החברה טים קוק, האיש שירש לפני למעלה משנתיים את התפקיד ממייסד החברה סטיב ג'ובס שהלך לעולמו לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן. קוק ספג בשנתיים האחרונות ביקורת לא מעטה על כך שאינו מצליח להיכנס לנעליו של האב הרוחני של החברה, וכעת מקווים באפל שההשקה הנוכחית תשנה קצת מהרושם שנוצר בעת האחרונה.