עסקת ענק: מיקרוסופט תרכוש את נוקיה

ענקית התוכנה מיקרוסופט הודיעה כי תרכוש את חטיבת המובייל של נוקיה תמורת 7.2 מיליארד דולר. העסקה עתידה להיסגר ברבעון הראשון של 2014, ומנכ"ל נוקיה הנוכחי יפנה את כיסאו. מנכ"ל מיקרוסופט היוצא: "זה הזמן לבנות מומנטום"

חטיבת הסלולר תימכר (רויטרס)

ענקית התוכנה מיקרוסופט דיווחה הלילה (ג') כי תרכוש את חטיבת המובייל של נוקיה הפינית תמורת 5.44 מיליארד אירו (7.2 מיליארד דולר). מנכ"ל מיקרוסופט היוצא, סטיב באלמר, אמר לעובדים כי העסקה המתוכננת היא הצעד הגדול הבא. "זה הזמן לבנות מומנטום ולהגדיל את הנתח והרווחים של מיקרוסופט בשוק הטלפונים הניידים", כתב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הרכישה תכלול את עסקי הסמארטפונים והטלפונים הניידים של נוקיה ואת מפעלי הייצור וההרכבה שלה. העסקה עתידה להיסגר ברבעון הראשון של 2014 וסטפן אלופ עתיד לעזוב את תפקידו כמנכ"ל נוקיה כתוצאה מהעסקה.

מיקרוסופט ונוקיה נלחמות בשנים האחרונות למצוא את מקומן בשוק הטלפונים החכמים, הנשלט ביד רמה בידי אפל (אייפון) וסמסונג (גלקסי). שיתוף הפעולה של עם נוקיה כבר הוליד את הסמארטפון לומיה. בנוסף, מיקרוסופט מתמודדת עם נטישה של לקוחות מסורתיים, שעוזבים את המחשבים האישיים לטובת שימושים הולכים וגוברים בטלפונים הניידים, עם מערכות הפעלה של אפל או גוגל (אנדרואיד).

"גם נוקיה וגם מיקרוסופט פספסו את הספינה בכל הנוגע לסמארטפונים, וזה ממש קשה לפלס את הדרך חזרה. השאלה היא רק האם חיבור של 2 חברות חלשות בתחום ייצור חברה אחת שתוכל להילחם בשוק הסמארטפונים. אני בספק", ציין פול בוד, יועץ לענייני תקשורת מאוסטרליה.