בקרוב נוכל לרכוש חליפת רחף כמו בסרטים?

חליפת הרחף הסילונית קרובה מתמיד. חברת מטוסי ניו זילנדית מתכננת להשיק אחת כזו כבר בשנה הבאה. וגם: פרצת אבטחה בפייסבוק - האקר פלסטיני פרץ לחשבון של המייסד צוקרברג

את חלום חליפת הרחף הסילוני פגשנו כבר בשנות ה-60 בסרט "כדור הרעם", שם גיי'מס בונד ברח באמצעות חליפה כזו. אז עוד היה מדובר בחלום, אבל כמו הרבה גאדג'טים שהתחילו את דרכם בסרטים והגיעו למדפים, אולי והחליפה הזו תהיה זמינה לכל דורש כבר בשנים הקרובות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מרטין איירקרפאט, חברת כלי הטיס של ניו זילנד, מתכננת להשיק - תאמינו או לא - חליפה כזו כבר בשנה הבאה. עד כה בוצעו ניסויים לכלי התחבורה הזה עם בובות דמה ממש כמו במבחני התרסקות שמבצעים לרכבים. אך כעת, רשות התעופה האזרחית במדינה נתנה את האישור לטייס אחד בלבד לצאת לנסיעת מבחן.

החליפה, שמסוגלת להגיע לגובה של קילומטר - נראית קרובה מתמיד. צוותי כיבוי והצלה וגם צבאות מסביב לעולם הביעו התעניינות בה. אם אתם מעוניינים לשים את ידכם על חליפה כזו, קחו בחשבון שמדובר בסדר גודל של 250 אלף דולר ליחידה.

פרצת אבטחה בפייסבוק: "היי מארק, מצטער שפרצתי לעמוד שלך"

מה אם אתם מתכנתים ויש לכם מעט זמן לחשוף באגים ברשת החברתית הגדולה בעולם? מתכנת המכנה עצמו 'חליל' ניסה להפנות את תשומת הלב של צוות האבטחה של פייסבוק על פרצה המאפשרת לכל משתמש לפרסם פוסט על הוול של יוזר גם אם הם לא חברים - או אם המשתמש לא מאפשר זאת בהגדרות הפרטיות של חשבונו. אבל בפייסבוק לא התרשמו ובתגובה לקונית רשמו לאותו 'חליל': "מצטערים, זה לא באג".

חליל לא וויתר והדגים לצוות האבטחה על מה הוא מדבר - ופשוט פרסם פוסט בחשבונו של מייסד פייסבוק מארק צוקרברג: "אני מצטער על הפריצה, אך לא הייתה לי ברירה. איש לא הקשיב כאשר פניתי לצוות אבטחת המידע של הרשת." חשבונו של חליל הורד די מהר אחר כך וכמה שעות לאחר מכן כבר הודו בפייסבוק כי אכן הייתה קיימת פרצת אבטחה.

המתחרה הישראלית של וואטס-אפ

ספוט איי.אם. היא אפליקציה ישראלית שמתחרה בוואטס-אפ ומספקת למשתמשיה קצת מהפרטיות שאבדה בעידן הפייסבוק. גל חדש של שירותים חוזר לסוג הרשתות החברתיות הסגורות שהכרנו לפני עשור - בו גם ההתחזקות של וואטס-אפ ועוד אפליקציות סנאפ-צ'אט שצצות כמו פטריות אחרי הגשם ומסמנות את הטרנד.

ספוט איי. אם. של היזם שי גרין עדיין נמצאת בשלב הבטא ונוכל ליהנות ממנה רק אחרי החגים. אבל כבר עכשיו ניתן להורידה בחינם, והיא מספקת אפשרות ליצור קבוצות צ'אט קטנות או קבוצות על פי תחומי עניין, עם הבדל משמעותי אחד - לא יהיה תיעוד לדברים שתכתבו שם, ואיש לא יידע מי אתם אם לא תרצו בכך. אנחנו נמשיך לעקוב ולדווח לכם.