המירוץ לשעון החכם הבא

המכשירים הלבישים החכמים הם כנראה הדבר הבא בתחום הסלולר. המירוץ אחר לבם של הצרכנים עולה הילוך וחברות רבות מגייסות מיליוני דולרים כדי להציג את המכשיר המתוחכם ביותר. פייסבוק משיקה שירות חדש שיזכיר לכם את הפיד משנה שעברה, וגם - גוגל מאפשרת לגולשיה להעלות תמונות ב-360 מעלות

"קוויפ" עושה מהפכה בתחום עיבוד התמלילים. האפליקציה הושקה על ידי ברט טיילור, מי שהיה סמנכ"ל הטכנולוגיה בפייסבוק, ושותפו קייוין גיבס מגוגל. קוויפ מאפשרת ליצור מסמכים על גבי מכשירים חכמים, וגם על שולחן העבודה שלכם.

מלבד ממשק נוח ועיצוב התוכן המרשים, המאפיין החברתי באפליקציה הוא שחקן מרכזי שהופך את שיתוף הקבצים בין אנשי הקשר שלכם לקל ונוח. באמצעות שיחת צ'אט בין אנשי הקשר והחברים תוכל לחבר ולערוך כל מסמך יחד. החיבור מתבצע באמצעות חשבון הדואר האלקטרוני והקבצים מתאימים עצמם באופן אוטומטי לכל מסך ומכשיר.

בינתיים האפליקציה לא מתממשקת עם קבצי וורד אך העתקה של קבצים דווקא אפשרית. תוכלו להסב את תשומת לבם של אנשי הקשר בסגנון ייחודי והוספה של תמונות. קוויפ שומרת את כל תהליך העבודה על ענן ולכן אינכם תלויים בחיבור תמידי לרשת או בקליטה סלולרית רציפה. האפליקציה חינמית למשתמשי IOS.

המירוץ לשעון החכם

עד שאפל תשיק את השעון החכם, חברות רבות כבר נמצאות בשוק והן מספקות שעונים חכמים ומתוחכמים במיוחד.
הפרויקטים הללו מגייסים את הונם הראשוני לפיתוח באמצעות אתרי מימון המונים. הוט הוא שעון שיאפשר מענה לשיחת טלפון באמצעות מחוות הידיים. נפנוף קל והשיחה תתקבל. כדי לדבר ולשמוע נצטרך להצמיד את כף היד לאוזן.

פבל הוא גם שעון חכם שמתממשק עם האנדרואיד והאייפון, והוא יודיע לכם על התראות מהרשתות החברתיות, ויבצע עבורכם שיחות. השעון המבטיח מבין השלושה הוא קרייאוס שיסיים את הגיוס הראשון שלו בקרוב באתר אינדיגוגו וכבר עכשיו חצה את מיליון הדולרים. הייחודיות של קרייאוס היא המוביליות של המכשיר. תוכלו לעבור מענידה סטנדרטית, לרצועה המתחברת לאופניים שלכם ואפילו כזו שנתלית על הצוואר. קרייאוס אפילו עמיד בפני מים. הוא חכם כדי להקריא לכם הודעות ולענות באמצעות הקול.

פייסבוק חוזרת בזמן

עד עכשיו הורגלנו לצפות בסרטונים של יוטיוב או בכתבות בפיד הפייסבוק, כעת הרשת החברתית רוצה לאפשר לכם להטמיע את הפוסטים שלכם באתרים אחרים, כפי שטוויטר מאפשרת כבר למעלה משנה. כפתור הפייסבוק או הלייק הפך בשנים האחרונות לכלי הכרחי בכל אתר או בלוג, לכן מעניין מדוע בחרה פייסבוק במהלך הפוך שעשוי להתפרש כחולשה. חשוב לדעת שהתנאי היחידי להטמעה של פוסט הוא שתגדירו את ההפצה כציבורית, כך שכולם יוכלו לצפות בתוכן שלכם, וזו עשויה להיות סיבה מספיק טובה לשנות את הלך הרוח של גולשי פייסבוק, ש-72% מהם מגבילים את הפוסטים שלהם לעיני חברים בלבד.

ולפייסבוק יש עוד שירות חדש. כנראה שהנוסטלגיה אחזה במפתחים של החברה והם החליטו להשיק את השירות "ביום הזה". בו תוכלו לצפות בפיד שלכם בכל יום, כפי שהוא נראה בדיוק לפני שנה.

גוגל השיקה את ויוז

שיטוט בצילומי המפות של גוגל הם תמיד דבר מהנה, ועכשיו גוגל מתחדשת בשירות חדש המכונה ויוז, המאפשר לגולשים להעלות תמונות ב-360 מעלות מאתרים שונים בעולם. מנהל המוצר איבן רפפפורט סיפר בבלוג של גוגל כי את התמונות המיוחדות ניתן ליצור באמצעות מכשירי אנדרואיד בגרסת 4.2 ומעלה.