בקרוב: אינטרקום בשלט רחוק

האם בקרוב נוכל לפתוח לאורחים שלנו את דלת הבית, גם אם לא נהיה שם? פיתוח טכנולוגי חדש יאפשר לנו לצפות במה שקורה על מפתן הדלת בכל רגע נתון. וגם: מי מפרסם סרטוני אינסטגרם לכל העולם מליבה של פיונגיאנג? צפו

מתכננים טיול לחו"ל בחודש הקרוב? לחוויה הקולינארית במהלך החופשה יש חלק גדול בהנאה שלכם. לאפליקציית זומאטו, מדריך המסעדות שנוסד בשנת 2008, יש מה להציע לכם. מדריך המזון וחיי הלילה הגדול בהודו הפך לא מכבר לבעל נוכחות עולמית די שאפתנית. בשנה האחרונה נכנסה החברה לשווקים חדשים מלונדון, מזרח אסיה, ועד ניו זילנד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זומאטו, שמספקת פרטים על מסעדות, בתי קפה וברים, צברה כבר 14 מיליון גולשים פעילים והיא זמינה בחינם לשלל מכשירים. כשמדברים על דבר חשוב כמו אוכל, זומאטו רצו לשפר בעיקר את הפי'צרים החברתיים. איך הם עשו זאת? הם הפכו ממשתמשים כבדים למבקרי מזון חברתי. לאחר שתורידו את האפליקציה תוכלו לעקוב אחר ביקורות ותמונות ממגוון רחב של מסעדות ברחבי העולם.

בקרוב: אינטרקום בשלט רחוק

כשמישהו מצלצל בפעמון הדלת אנחנו לא תמיד נמצאים בבית, "דורבוט" מציע פתרון מקורי. באמצעות התקן שמחברים לדלת ובתוכו מותקנת מצלמה, תוכלו לעקוב אחר כל אדם שמגיע לביתכם. כאשר יגיע הדוור או הבן ששכח את המפתח, תקבלו שיחה לסמארטפון ומיד תועבר לכם שיחת וידאו. באפליקציה המיוחדת תוכלו אפילו לפתוח ולנעול את מנעול הבית מרחוק.

בשנה האחרונה צפון קוריאה מארחת באופן רשמי אורחים מהמערב. אחרונים לבקר שם היו שחקן הכדורסל לשעבר דניס רודמן ומנכ"ל גוגל אריק שמידט, ועם הביקורים האלו אנחנו נחשפים מעט לעולם הבדלני של המדינה. לאחרונה הפעילה המדינה רשת סלולרית המאפשרת גישה קצת יותר עמוקה לחיים בדיקטטורה הקומוניסטית המסתורית.

צלם סוכנות הידיעות AP, עטור הפרסים, דיוויד גוטנפרדר, מבקר בצפון קוריאה בימים אלו. דיוויד מספק לקהל העוקבים שלו בפעם הראשונה סרטוני אינסטגרם מהבירה פיונגיאנג. בין הסרטונים קיבלנו הצצה לקו הרקיע של העיר, לשידורי הטלוויזיה ואפילו לחילופי השמירה בשטח המפורז בגבול עם קוריאה הדרומית.