הונאת הווטסאפ הגדולה: 11,000 משתמשים נפלו בפח

צעיר מספרד יצר אפליקציה פיקטיבית, שהציעה למשתמשים לרגל אחרי הודעות ווטסאפ פרטיות של חבריהם. מי שרצה נדרש להיכנס לאתר ולרשום בו את מספר הנייד שלו. מי שהקליד את המספר הצטרף לאתר ששולח פרסומות תמורת תשלום, ונפל קורבן להונאת ענק שבמסגרתה הצליח הצעיר לשלשל לכיסו כ-53,000 דולר בחודשיים

(אתר CARLOZ)

אלפי משתמשים בספרד נפלו ברשתה של אפליקציית סמארטפון פיקטיבית, שזכתה לכינוי "ווטסאפ ספיי", והפכו לחלק מאחת מהונאות האינטרנט הגדולות ביותר לאחרונה. האפליקציה הפיקטיבית הציעה למשתמשים לרגל אחר הודעות ווטסאפ של חבריהם. מי שנפל בפח שילם והצעיר שעמד מאחורי ההונאה גרף לכיסו יותר מ-53 אלף דולרים בפחות מחודשיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי אתר החדשות הספרדי EFE, צעיר בן 23 ממוריסיה, יצר את הפיתיון בדמות אפליקציה שהציעה למשתמשים לצפות בהודעות שאחרים שלחו דרך אפליקציית ווטסאפ.

הצעיר נכנס לאתרים של רשתות חברתיות, כמו פייסבוק וטוייטר, והצליח למצוא יותר מ-11,000 משתמשים שרצו לרגל אחר הודעות פרטיות של חברים, משפחה, שותפים לעבודה, מאהבים ועוד. הכל לכאורה בזמן אמת ובחינם.

כדי להתחיל להשתמש באפליקציית הריגול לכאורה המשתמשים התבקשו לבקר בדף האינטרנט: "ווטסאפ ספיי". כשנכנסו לשם הם כוונו לאתר אחר שביקש מהם את מספר הטלפון במטרה לשלוח להם קוד להורדת האפליקציה למכשיר האישי. למרות זאת, בעקבות השמועות על ההונאה איתרה המשטרה את הצעיר שעמד מאחורי התרמית.