האקרים טוענים: הפלנו את פייסבוק

שתיים מהרשתות החברתיות הפופולאריות בעולם לא פעלו למשך זמן קצר עבור יותר ממיליארד משתמשים. גולשים רבים ברחבי העולם נתקלו בהודעת שגיאה שבה נכתב כי הצווותים הטכניים עובדים על תיקון מיידי של התקלה. בשלב זה לא ברור מה הגורם. קבוצת האקרים נטלה אחריות לפריצה לכאורה

פייסבוק קרסה. ארכיון (רויטרס)

יותר מ-1.25 מיליארד בני אדם ברחבי העולם נותקו מפייסבוק: גולשים שניסו להיכנס הבוקר (שלישי) לאתר של הרשת החברתית נתקלו בהודעת שגיאה. "מצטערים, משהו השתבש", נכתב בעמוד הבית. "אנו עובדים על תיקון התקלה בהקדם האפשרי". גם אפליקציית התמונות אינסטגרם ואפליקציית ההיכרויות טינדר לא היו זמינות לגולשים. קבוצת האקרים המכונה "Lizard Squad" נטלה אחריות לפריצה לכאורה לשרתי הרשתות החברתיות.

עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

זמן קצר לאחר מכן, בתום כשעה, שבו הרשתות החברתיות לפעילות מלאה. בשלב זה לא ברור מהו הגורם לתקלה. גם בחודש יוני בשנה שעברה אירעה תקלה עולמית ברשת החברתית שבמסגרתה לא ניתן היה לטעון את דפי האתר. כעבור פחות מחצי שעה תוקנה התקלה, ואנחת רווחה נשמעה בקרב מאות מיליוני כותבי סטטוסים מודאגים ברחבי העולם.

"עובדים על זה". הודעת השגיאה

השגיאה של אינסטגרם

בהודעה השגיאה שהתקבלה נכתב "מצטערים, התרחשה תקלה, אנו עובדים על מנת לתקנה במהירות האפשרית". גולשים נוספים דיווחו כי מעת לעת ניתן היה לחזור ולצפות בדפים, אך אלו נעלמו עד מהרה בעקבות התקלה. "פייסבוק נפל! אל תיכנסו לפאניקה, זאת הזדמנות לצייץ יותר", כתב משתמש ספרדי בטוויטר. "פייסבוק לא עובד, מה אנשים אמורים לעשות עכשיו", תהתה גולשת נוספת מבלגיה.

קודם לכן, בשלהי חודש אפריל, התרחשה תקלה עולמית נוספת ברשת החברתית, כשלמשך דקות ארוכות לא ניתן היה לצפות בעדכונים ב"פיד" - עמוד החדשות המרכזי. במסגרת התקלה, במקום פוסטים חדשים, הופיע פס בהיר. התקלה תוקנה אז תוך דקות ספורות.