נמצאה חלופה לחיים בכדור הארץ?

אסטרונומים גילו כי ב-3 כוכבים במערכת שכנה מתקיימים תנאים המתאימים לקיומם של מקורות מים ולכן יכולים לאפשר בחיים. "זו הפעם הראשונה ששלושה כוכבים כאלה זוהו, חגים באזור הזה באותה מערכת הכוכבים", אמר האסטרונום פול בוטלר

כוכב Gliese 667C (רויטרס)

חוקרי החלל ממשיכים לחפש תנאים מתאימים לקיום חיים אנושיים בכוכבים אחרים: מומחים של נאס"א אומרים כי לכוכב שכן של כדור הארץ יש שישה כוכבים מלווים, ששלושה מהם נמצאים במרחק מתאים - עם תנאים היכולים להעיד כי ישנה אפשרות שיש בהם מקורות מים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעבר נחשף הכוכב Gliese 667C, שסביבו חגים שלושה כוכבים - שאחד מהם מוגדר בנאס"א כאזור אפשרי להתיישבות, כי הטמפרטורות בו מתאימות לתמיכה במערכות חיים. כעת נמצאו עוד שני כוכבים נוספים שחגים סביב הכוכב ולטענת חוקרי נאס"א, הם גדולים מכדור הארץ, אבל קטנים מנפטון.

"זו הפעם הראשונה ששלושה כוכבים כאלה זוהו חגים באזור הזה באותה מערכת הכוכבים", אמר האסטרונום פול בוטלר, ראש מוסד קרנגי בוושינגטון שעובד עם נאס"א. אסטרונומים, פיזיקאים וביולוגים טוענים שהגילוי משפר את הסיכויים למצוא כוכב שעשוי, ביום מן הימים, לשמש כמקום נוסף שבו ניתן לקיים חיים.

מרכזים את המעקב

"במקום להביט על 10 כוכבים שונים, אנחנו יכולים להתרכז עכשיו על כוכב פוטנציאלי אחד, שעליו אנו יודעים שיש סיכויים טובים למצוא את מבוקשנו", אמר רורי ברנס מאוניברסיטת וושינגטון. הכוכב שסביבו חגים הכוכבים המדוברים נמצא לא רחוק מכדור הארץ, במרחק של 22 שנות אור (207 טריליון קילומטרים).

מאמר שלם בנושא הכוכבים החדשים שנמצאו, שמקבלים את הכינוי - "super-Earths," יתפרסם בסוף השבוע במגזין Astronomy & Astrophysics היוקרתי.