תביעת האפליקציות: "אפל" תחזיר כסף להורים

ענקית הטכנולוגיה הגיעה להסדר טיעון עם ההורים שתבעו אותה בארצות הברית. על פי ההסכם, מי שחויב ביותר מ-30 דולר על רכישת אפליקציות שביצעו ילדיו עשוי לקבל את כספו בחזרה. ההורים בישראל יצטרכו לתבוע בעצמם אם גם הם רוצים פיצוי

מלחמת ההורים הזועמים נגד האפליקציות קרובה לסיום: ענקית הטכנולוגיה "אפל" הגיעה להסדר טיעון עם ההורים שתבעו אותה. על פי ההסדר, חלק מההורים יפוצו וכספם יוחזר להם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הורים בארצות הברית תבעו את "אפל" בטענה שמכירת האפליקציות במכשירי החברה פועלת ללא שום הגבלה. לטענתם, המדיניות הזו אפשרה לילדים לרכוש את האפליקציות השונות בלי לקבל רשות מההורים וכך לבזבז את כספם.

על פי הסדר הטיעון לא כל אדם יזוכה כספית. אחד הקריטריונים לפיצוי יהיה סוג האפליקציות שנרכשו. אפל תבדוק אם מדובר במשחקי ילדים או באפליקציות אחרות. כמו כן, מי שחייב עד 30 דולר ייאלץ להסתפק בכרטיס זיכוי ל"אייטיונז", ואילו מי שחוייב על סכומים גדולים יותר עשוי לקבל החזר כספי. מדובר בסך הכל במיליוני דולרים שיוחזרו לתובעים.

עם זאת, מדובר אך ורק בהורים מארצות הברית, משום שהתביעה הוגשה שם. ההורים הישראלים לעומתם, יצטרכו להגיש תביעה משל עצמם בכדי לנסות ולקבל פיצויים.

השאלה שנותרה עדיין פתוחה היא - מהיכן יגיע הכסף: אפשרות אחת מצביעה על חברת "אפל" שתיקח אחריות מלאה ואילו על פי אפשרות אחרת גם מפתחי האפליקציות עצמם ישתתפו בהחזר הכספי.