דיווח: מסך ענק, ומכשיר במאה דולר - כך ייראה האייפון החדש

ענקית הטכנולוגיה אפל מתכננת מהפכה בתחום הטלפונים החכמים – כך דיווחו גורמים בחברה לסוכנות הידיעות רויטרס. על פי הדיווח, בחברה מפתחים דגם חדש של אייפון בעל מסך ענק של 5.7 אינץ' וכן דגם מוזל וצבעוני עם כיסוי פלסטיק, שצפוי לעלות 99 דולר בלבד

מתוך סרטון קונספט לאייפון 6 (יוטיוב)

חברת אפל בוחנת חידושים משמעותיים בקו מוצרי הטלפון החכם שלה, זאת לאור התחרות הגוברת עם חברת סמסונג. סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת מפי גורמים בחברה כי בשנה הקרובה מתכננים בענקית טכנולוגיה להשיק טלפון חכם בעל מסך גדול במיוחד, וכן דגם אייפון זול שיגיע במגוון צבעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, אפל שוקלת להשיק לפחות שני דגמי אייפון גדולים בשנה הבאה - האחד בעל מסך של 4.7 אינץ' והשני כולל מסך בגודל של לא פחות מ-5.7 אינץ'. "בחברה כל הזמן משנים את המפרט של המוצרים שלהם, ממש עד הרגע האחרון, כך שאף פעם אינך בטוח האם אתה ניצב אל מול האבטיפוס הסופי", אמר אחד הגורמים בחברה.

מבקריה של אפל טוענים כי מאז מותו של המייסד סטיב ג'ובס, קצב החדשנות שלה הואט. כעת עומדת החברה בפני לחצים להשיק יותר מדגם חדש אחד בשנה. אייפון 5 היה האייפון הראשון שגודל המסך שלו חרג מ-3.5 אינץ' - "הגודל המושלם עבור הצרכן", על פי סטיב ג'ובס. כעת נראה כי באפל יצטרכו להתאמץ יותר כדי לגבור על התחרות מצד החברה הדרום קוריאנית.

השנה מתכננת אפל להוציא שני דגמים חדשים. האחד מהם, שמכונה אייפון 5S, צפוי לכלו טכנולוגיה מתקדמת. אבל המהפכה האמיתית צפויה דווקא בתחום הדגם הזול. בחברה מתכננים להשיק גרסת אייפון זולה בכיסוי פלסטיק, שתגיע במגוון של 5-6 צבעים. בחברה בוחנים למכור את הדגם המוזל במחיר של 99 דולר בלבד.

חשיפת מערכת IOS 7 השבוע (CNET)
באפל סירבו להגיב לדיווח, אך המהלכים שככל הנראה נשקלים בחברה מדגישים את האיום הגובר שחשים באפל מפני היריבה סמסונג, וראייה לכך היא חשיפת מערכת ההפעלה החדשה השבוע. סמסונג הצליחה להתעלות על נתח השוק של אפל, בין היתר באמצעות הפופלריות של ה"פאבלטים" שלה - הכלאה בין טלפון חכם לבין טאבלט. כמו כן מציפה סמסונג את השוק במגוון רחב של מוצרים במחירים משתנים.