אפל השיקה מערכת הפעלה חדשה בוועידת המפתחים הבינלאומית של אפל 2013

לאחר השמועות הרבות שרחשו בשבועות האחרונים לגבי החשיפה של ענקית המחשבים, חשף הערב טים קוק את מערכות ההפעלה IOS 7 ו-OS 10. ענקית המחשבים רוצה להיות חברתית יותר, והוסיפה מאפייני שיתוף ביישומי התמונות והוידיאו. מעכשיו סירי בצרפתית ובגרמנית (ועדיין לא בעברית), וגם רדיו חדש הושק

מערכת ההפעלה החדשה IOS7 (cnet)

עיניהם של חובבי הטכנולוגיה והגאג'דטים ברחבי העולם היו נשואות הערב לסן פרנסיסקו קליפורניה. בדיוק בשעה 20:00 שעון ישראל נפתחה ועידת המפתחים הבנילאומית של "אפל" לשנת 2013 - ומשם יצאה גם הבשורה הבאה. רוב מומחי הטכנולוגיה והבלוגרים עקבו אחרי טים קוק שפתח את הוועידה והציג גם את מערכת ההפעלה החדשה והמדוברת של ענקית הטכנולוגיה שלו - ה-IOS-7.

את התמונות והקולות מהוועידה העברנו כאן בשידור חי 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קוק עלה לבמה ופתח את כנס המפתחים העשירי של ענקית המחשבים האמריקנית. לאחר הצגה של סרטון מושקע מחנות הדגל בברלין, החל קוק למנות את היעדים המרכזיים שהושגו השנה.

בחמש שנים האחרונות הורידו לקוחות החברה מחנות אפל, מספר מדהים של כ-50 מיליארד אפליקציות. כ-900 אלף אפליקציות זמינות כעת למכשירי האייפון. מחצית מכך למכשירי האייפד. עוד מציין קוק את הסכום שאפל שילמה השנה למפתחי האפליקציות - 10 מיליארד דולרים.

לאחר דברי הפתיחה הזמין קוק את קרייג פדרי לבמה. פדרי, מנהל מערכות ה- IOS מערכת ההפעלה לאייפון, וה-OS X מערכת ההפעלה למחשבי מק. קרייג הציג את מערכת ההפעלה החדשה OS10 - מאבריקס. החידוש המרכזי במערכת הוא שידרוג החיפוש באמצעות שימוש בתגיות (#). 

מערכת ההפעלה IOS 7

מערכת ההפעלה החדשה מציעה חוויית משתמש מרשימה במיוחד. העיצוב החדש נקי ומחושב עד לפרטים הקטנים. תוכלו לזהות שינויים משמעותיים ביישומים מרכזיים באייפון ובאייפד. ה- App store, מזג האוויר, היומן וההודעות השתנו במתיחת פנים עיצובית.

"זה השינוי הגדול ביותר מאז הוצג האייפון", ציין קוק, מנכ"ל החברה. ובלוגרים רבים ברחבי העולם צייצו בהתלהבות. 

הצגת המערכת, הערב (AP)

המאפיינים מרכזיים 

מרכז שליטה: מאפיין חדש אותו תוכלו למצוא בגלילה מעלה מחלקו התחתון של המסך (ממש כמו הגלילה העילית). שם תתאפשר לכם שליטה מרכזית על היישומים המרכזיים כמו מערכת השמע ובהירות המסך למשל.

מולטי טאסקינג: מאפיין הכרחי לאלו מבינכם שעושים שימוש מוגבר בכמה יישומים בו זמנית. מערכת ההפעלה החדשה תאפשר לכם גלילה רוחבית בין כל היישומים, ומעבר ביניהם באמצעות הקלקה כפולה על כפתור הבית. התצוגה נוחה ומייתרת את המעבר המטריד בין האפליקציות השונות. המערכת תזהה באיזו אפלקיציה אתם עושים את השימוש המוגבר ותייעל את חיי הסוללה.

air drop: זו כנראה תהיה הדרך הקלה לשתף קבצים עם חברים בסביבתכם.

מצלמה: עיצוב חדש ליישום המצלמה והוספה בלתי נמנעת כנראה של פילטרים. השינוי המשמעותי מלבד העיצוב החדש, הוא סידור התמונות שלנו. מעתה נוכל לארגן את התמונות על פי מיקום, זמן ואפילו על פי רגעים מיוחדים. גם כאן בחרו באפל להכניס פיצ'ר חברתי, ולאפשר שיתוף תמונות ווידיאו דרך ה- i cloud.

SIRI: סירי נפטרת מהקול הישן והמתכתי, ומתחדשת גם באפשרות לגוון בין קול נשי או גברי. מעכשיו תוכלו לשאול מגוון רחב של שאלות וכן לבצע חיפוש, הן בהודעות שקיבלתם והן חיפוש כללי דרך בינג. אם אתם לא דוברים אנגלית, זכיתם לשוחח עם סירי בגרמנית או צרפתית. שפות נוספות יעודכנו בעתיד.

i tunes radio: מערכת חדשה לשמיעה של סוגי אודיו שונים, מכלל המכשירים של אפל שברשותכם. כמו אפשרות שיתוף של מוזיקה.

המערכת תהיה זמינה בסתיו הקרוב. המכשירים שיהנו מ- IOS 7 הם: אייפון 4 ומעלה, אייפד 2 ומעלה ואייפד מיני.