האקרים פלסטינים פרצו ל"סטטוסים מצייצים"

גולשי דף הפייסבוק הפופולרי "סטטוסים מצייצים" הופתעו לראות תמונות פרו פלסטיניות במקום הלוגו וסטטוסים מאיימים על ישראל. מפעיל העמוד, אבי לן, השיב לעצמו לבסוף את השליטה על הדף: "נראה לי הזוי"

סטטוסים מצייצים הפרוץ (פייסבוק)

הרשת הישראלית סוערת לאחר שגורמים פרו-פלסטינים השתלטו על דף הפייסבוק הישראלי המשפיע "סטטוסים מצייצים", דף בעל מאות אלפי לייקים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במקום הלוגו המפורסם של הדף הופיע תמונה ועליה הכיתוב באנגלית Free Gaza ובנוסף, הופיעה תמונה של אישה ועל לחייה מגן דוד כשהיא מנשקת רגל ועליה דגל פלסטין. אבי לן, מנהל עמוד הפייסבוק אמר בתגובה: "החמאס השתלט על סטטוסים מצייצים. האם זה הפיגוע שהבטיח לשעה 21:00?".

נכון לשעה 22:00, העמוד ירד מרשת הפייסבוק ולא ניתן למצוא אותו. תגובות רבות הגיעו מצד הגולשים לאחר שגילו כי הדף האהוב ירד מהאוויר - לפחות בינתיים. "העמוד בחיים לא היה מצחיק יותר", כתב אחד הגולשים. יוני ברק כתב על דף הפייסבוק של אבי לן: "איטבח אל יהוד (אין מה לעשות... אם אני רוצה לעלות למצייצים במתכונתו החדשה אני חייב להתאים את התכנים!)". וברשת, איך לא, צצו כבר מספר ממים על העמוד - ביניהם מודעת אבל שמספידה את העמוד.

אבי לן הרגיע את הגולשים (פייסבוק)

בריאיון לחדשות 2 Online מפעיל העמוד אבי לן הסביר: "תוך כדי עבודה על הדף אני בדיוק עמדתי לעלות סטטוס לדף, ותוך כדי פתאום הוא אומר לי שמה שכתבתי זה כתב כאילו אני לא המנהל, אלא אדם פרטי. בהתחלה לא הבנתי, זה היה נראה לי הזוי, ואז נכנסתי לחשבון הפייסבוק של בת הזוג שלי שגם היא מנהלת בדף וראיתי אצלה שגם ממנה נשללה הסמכות של לנהל את הדף. באותו רגע נחתה עלי ההבנה שחטפתי טיל מהחמאס - תוך כמה דקות הם שינו תמונת פרופיל ושמו הודעות ספאם. מה שקרה זה שמאות אנשים פנו לפייסבוק ישראל ולפני דקות אחדות השליטה בדף חזרה אלי".

לן מקבל מאות פניות ביום מאנשים שרוצים שהעמוד הפופולרי ישתף את דבריהם, והוא ממיין את הפניות. 18 שעות ביום, כמעט כל יום, כבר יותר מארבע שנים שאבי לן מתפעל את עמוד הפייסבוק "סטטוסים מצייצים". מה שהתחיל כקולקציה של הגיגים משעשעים הפך לתופעה.

מבצע "צוק איתן" בעזה הביא איתו לא מעט ניסיונות של האקרים לנסות לפרוץ לאתרים ישראלים. לפני מספר ימים אנשי "הצבא הסורי האלקטרוני" השתלטו על הטוויטר הרשמי של צה"ל וצייצו שהכור דולף כתוצאה מפגיעה של שתי רקטות - וגרמו לבהלה. זמן קצר לאחר מכן בצה"ל הודו כי הייתה תקלה וצייצו בתגובה: "אנחנו מתנצלים על הציוצים הלא נכונים שחדרו לטוויטר שלנו. נילחם בטרור בכל החזיתות, כולל במרחב הסייבר".

ביום חמישי האחרון היה זה אתר המועצה האזורית חוף הכרמל שעמד תחת מתקפה ונפרץ. באתר נשתלו סיסמאות נגד ישראל ולבסוף הוא שוחזר.