דיווח: פייסבוק ואפל לא רוצות את WAZE

הדיווחים אודות רכישת אפליקציית הניווט הישראלית על ידי הרשת החברתית וענקית הטכנולוגיה נדחו היום על הסף בהכחשה גורפת מטעמן. בלוג טכנולוגיה אמריקני מדווח כי פייסבוק נסוגה בה מהמשא ומתן שלכאורה התקיים, ובאפל הכחישו קיומה של הצעת רכישה

לאחר הפרסומים בדבר עסקת הענק המתהווה והולכת בין פייסבוק לאפליקציית הניווט הישראלית ווייז - מדווח הבלוג הטכנולוגי ALLTHINGSD כי הרשת החברתית נסוגה מההצעה, אם משא ומתן כזה אכן התרחש. גם מנכ"ל אפל, טים קוק, התייחס בדבריו לידיעות השונות בדבר רכישה אפשרית של האפליקציה, ואמר כי הצעה שכזו מעולם לא הוצעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתחילת השבוע דווח במספר כלי תקשורת בעולם כי ענקית החיפוש גוגל מעוניינת לרכוש את אפליקציית הניווט הישראלית WAZE - דבר שעלול להביא למלחמת הצעות מחיר מול פייסבוק, שכבר הודיעה, כך על פי פרסומים באתרי טכנולוגיה בארצות הברית - על כוונתה לרכוש את אפליקציית הניווט תמורת מיליארד דולר - דיווחים שהוכחשו היום.

WAZE הישראלית, שנקלעה לקרב הענקיות, דורשת עבור רכישתה מיליארד דולר בציפייה כי הצעות הקנייה המרובות יסייעו לה להשיג את תג המחיר שנקבה, כך דיווחה חברת בלומברג.

במהלך החודשים האחרונים התפרסמו מספר דיווחים שלפיהם פייסבוק, מיקרוסופט ואפל מעוניינות לרכוש את האפליקציה. לפני כשבועיים דווח כי פייסבוק מוכנה לשלם לחברה הישראלית סכום הנע בין 800 מיליון למיליארד דולר תמורת רכישתה. על פי בלומברג, לא היה ניתן להשיג את תגובתן של ווייז או גוגל לפרסומים אודות הצעת הקנייה.