"עברנו על הכללים, לא יקרה שוב"

יממה לאחר ההסרה הסופית של עמוד הפייסבוק סטטוסים מצייצים, מפעילי הדף הביעו תקווה כי "יש עוד דרך למותג, חשוב שגוף כזה יהיה". בריאיון לתכנית חיסכון הכו אבי לן ועדי בנטוב לן על חטא: "מיד הודינו בטעות שלנו והתנצלנו"

"מתנצל בפני כל גולש שהרגיש מרומה": לאחר שחברת פייסבוק הודיעה שלא תחזיר את הדף "סטטוסים מצייצים"- ואף הגבילה את חשבונותיהם של מפעילי הדף, אבי לן ועדי בנטוב-לן - מיהר לן לתקוף את מנהל פייסבוק בישראל. הערב (חמישי) התנצל לן על המתקפה: "פעלתי מתוך כאב ותסכול והגבתי חזק מדי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון משותף ל"תכנית חיסכון" הביעו בני הזוג חרטה על התנהלותם, והביעו תקווה כי "הדף של הישראלים" לדבריהם יוחזר לרשת. "זאת הייתה טעות קשה מצידי ואני מצטער על כך", אמר לן בנוגע למתקפה שלו כלפי מנכ"לית השוק המקומי של פייסבוק בישראל, עדי סופר-תאני. "פעלתי כמו אבא, שאפילו הצליח לראות את התינוק בתוך הבטן וגידל אותו במשך חמש שנים ופתאום אותו תינוק נאבק על נשימותיו האחרונות".

"אכן עברנו על הכללים אבל מיד הודינו בטעות שלנו, התנצלנו והבטחנו שלעולם זה לא יקרה יותר", הוסיף לן, "יש המון תכניות והמון מחשבות, אנחנו מאמינים שהמותג שנבנה הוא מאוד אהוב וצעיר שיש עוד הרבה דרך לפניו". הדף של סטטוסים מצייצים מנה כ-700 אלף עוקבים לפני שנסגר, בעקבות תחקיר "גלובס" בנוגע למכירת סטטוסים בתשלום.

פוסט המתקפה של לן (פייסבוק)

"פרסמנו פוסטים מסחריים ספורים, כדי להמשיך לעבוד"

בת זוגו, עדי בנטוב לן, הוסיפה כי "מאוד חשוב לדבר על פרופורציות - פרסמנו פוסטים ספורים באמת ספורים של חברות מסחריות בלבד בתקופה האחרונה, מתוך רצון שלנו להמשיך לתחזק את הדף מבחינה כספית ולהמשיך ולעבוד בזה. חשוב שגוף כזה יהיה". בנטוב לן תיארה בבכי את חשיבות הדף עבורה: "כל מה שעשינו - המאבקים החברתיים, הפוסטים - אנשים נכנסו אלינו ללב, אנשים נכנסו אלינו לבית, אנשים נכנסו אלינו לכל הפלטפורמות 24/7".

לן התנצל על הפגיעה בגולשים: "התנצלנו לפני שבוע, אני מוכן לחזור ולהתנצל. כל גולש שהרגיש מרומה כתוצאה מזה שלא גילינו - לא יכולנו לגלות ואני מבטיח שזה לא יקרה לעולם".

העמוד הוסר מהרשת (פייסבוק)

הבוקר פורסם לראשונה בחדשות 2 Online כי חברת פייסבוק נעלה בפני מפעיל הדף אבי לן ובפני אשתו עדי בנטוב-לן, את האפשרות לפרסם סטטוסים בחשבונותיהם האישיים. "לא נוכל לקבל ניסיונות להטעות את האנשים שמשתמשים בשירות שלנו", נכתב בהודעה שפרסם אתמול המטה הגלובלי של פייסבוק. "הדף הפר שוב ושוב את המדיניות שלנו, על אף האזהרות שקיבל, ועל כן הסרנו אותו".