הכירו: המחסום שלא ייפתח אם אתם שיכורים

ארגון בלגי הנלחם בתאונות דרכים וקורא לנהיגה אחראית בקרב צעירים, בחר בדרך מקורית לשמור על חייהם. לאחר המסיבה רוויית אלכוהול, הנהגים הבליינים יעברו בדיקה לא שגרתית . מחסום מתוחכם ייפתח רק לאחר שהנהגים יעברו בהצלחה את בדיקת הינשוף. צפו

מחקרים מגלים כי במעל שליש מתאונות הדרכים מעורבים בני 25 ומטה. כיצד מונעים מצעירים לנהוג תחת שכרות? עוצרים בעדם - תרתי משמע. המועדון הלילה הגדול בבלגיה, חגג 22 שנות פעילות. בערב אחד התכנסו בשעריו 15 אלף מבלים, אשר הגיעו במאות רכבים. בזמן מסיבת הענק רבים מהם שתו יחד אלפי ליטרים של אלכוהול שזרם כיד המלך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ארגון בלגי המכונה "נהגים צעירים אחראים", שנלחם בתאונות הדרכים ממש כפי שעושים ארגונים רבים ברחבי העולם, בחר לנצל את אירוע החגיגות הנוצץ של המועדון הבלגי, כדי לקדם את המודעות לשתייה תחת השפעת אלכוהול. הוא השיק את מחסום החנייה הראשון שלא פועל באמצעות שבב או כרטיס חנייה, אלא באמצעות מכשיר לבדיקת אלכוהול.

מדובר בדרך חדשה ומתוחכמת לשמור על נהגים צעירים לאחר בילוי. בארגון בחרו להציב מחסום חכם ביציאה מהחניון הסמוך למועדון. אם שתיתם יותר מידי - הוא יישאר סגור. אבל אם הנשיפה שלך נקייה - הוא ייפתח. המחסום הטכנולוגי מחובר למכשיר ינשוף, וכל נהג צעיר חייב יהיה לעבור בדיקת ינשוף כדי לבחון האם הוא מסוגל לנהוג.

רק אם הנהג פיכח המחסום יתרומם והנהג יוכל להמשיך בנסיעתו הביתה. אם הינשוף ימצא אחוזי אלכוהול גבוהים, יצטרך המבלה להעביר את הלילה בשינה בחניון. ההצלחה הביאה לחשיפה רחבה, וכעת מעוניינים מועדונים ומארגני פסטיבלים מרחבי העולם, לעשות שימוש במחסום החכם.