תופעה בפייסבוק: מאות שינו את תמונת הפרופיל במחאה על הגזירות של שר האוצר לפיד

שר האוצר מקפיד להגיב דרך חשבון הפייסבוק. לאחר פרסום הגזרות הכלכליות, והסערה הציבורית שעוררו, העם עונה ללפיד - גם כן בפייסבוק. תופעה חדשה מכונה: "יאיר אתה שיכור, לך הביתה". רבים שינו את תמונת הפרופיל, בה הם נראים מכסים את פניהם ביד אחת. אספנו עבורכם את המיטב. ויש גם מם

מגיבים לגזירות הכלכליות (צילום מסך: פייסבוק)

הצעת האוצר לתקציב המדינה לשנים 2013-2014 הונחה היום על שולחן הממשלה לאחר ששר האוצר החדש יאיר לפיד וצוות משרדו דנו במתווה התקציב החדש. על פי אותו מתווה, גם מעמד הביניים עליו דיבר לפיד במשך כל קמפיין הבחירות ישלם את המחיר, ובגדול - העלאת נטל המס, קיצוצים בקיצבאות וביטול הנחות והטבות הם רק חלק מרוע הגזירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

והיום, על רקע הנחת הצעת התקציב ואישורו הצפוי בכנסת, החלו לצוץ תגובות ספונטניות של אזרחים, רבים מהם גם הצביעו למפלגתו של לפיד קרוב לוודאי, אשר הפכו בשעות האחרונות לתופעה של ממש. התופעה המכונה "יאיר אתה שיכור, לך הביתה". בוטה וחצופה, ומתפשטת כאש בשדה קוצים.

מאות אנשים מצלמים עצמם, כאשר ידם על פניהם, מבטאים באופן סימבולי את הייאוש, או את ההפתעה שהכין עבורם האיש שהבטיח לשנות. "למי ששאל מה נסגר עם תמונות הפרופיל של כולם: מדובר במחאת פייסבוק נגד הגזירות של יאיר לפיד", כתב אחד מהם. "רק להעביר את המסר - 'יאיר אתה שיכור, לך הביתה'".

גם בחלל מיואשים? (100MEME)

ויש גם מם

עמוד הפייסבוק 100MEME חשבו שגם בחלל יש אנשים המומים מהגזירות הצפויות, והתוצאה לפניכם.

הפגיעה המרכזית באדם העובד הביאה את האנשים להגיב בדרך בה שר האוצר מכיר היטב.

מתכוונים להשתתף במחאה, ולשנות את תמונת הפרופיל? שלחו אלינו את התמונות.