מה מסתתר בתוך הקובייה?

יותר ממיליארד אנשים מנצלים כמעט כל רגע פנוי ושולחים את האצבעות אל עבר הסמארטפון שלהם - וכל זה כדי לגרד עוד ועוד שכבות מקובייה המורכבת מ-50 כאלו. מפתח האפליקצייה מבטיח - מי שיקלף את הפיסה האחרונה יזכה בפרס שישנה את חייו. מהו אותו הפרס? את זה הוא מסרב לומר

מה מסתתר בלב הקובייה? (יוטיוב)

יצר הסקרנות הוא ללא ספק אחד הכוחות שדוחפים את בני האדם להתפתח, להשיג, לגלות ולשפר את חייהם ואת סביבתם, לא בטוח שהתסריט הזה יהיה נכון גם במקרה המדובר, אבל למרות זאת כמעט מיליארד בני אדם ברחבי העולם חוצבים ללא הרף כבר חצי שנה במטרה אחת בלבד - לספק את יצר הסקרנות ולגלות מה מסתתר בתוך הקובייה??

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפרויקט הזה שנקרא פשוט "סקרנות" הוא מיזם או ניסוי של חברת התוכנה הבריטית 22 CANS והעיקרון פשוט למדי. קובייה וירטואלית שמכוסה בשכבות שמורכבות מ-60 מיליארד ריבועים קטנטנים, אותם המשתתפים צריכים להסיר במאמץ משותף ולהגיע אל האמצע, אבל ממש כמו בחיים האמיתיים את הפירות העמל של ההמוני המשתתפים יקטוף רק פועל בר מזל אחד, זה שיסיר את הפיסה האחרונה.

המשחק או הניסוי החברתי הזה הוצג לראשונה לפני כשישה חודשים וכבר בשבוע הראשון מאה אלף משתמשי אפל הורידו את האפליקציה החינמית למכשירים הניידים שלהם. תחילה היה זה ניסוי ללא מטרה, אך עד מהרה הבינו המפתחים את הפוטנציאל הגלום ביצירת "הגירוד" הזה שמולו פשוט אי אפשר לעמוד, והודיעו כי בסוף חמישים השכבות האחרונות מחכה לחוצב שיסיר את החתיכה האחרונה משהו שהולך לשנות את חייו.

מה הוא אותו הפרס הנכסף? את זה, אומר מפתח האפליקציה פיטר מולינו - איש אינו יודע מלבדו. אבל תאמינו לו, זה יהיה שווה את המאמץ.

רובוט שנבנה כדי להסיר שכבות (יוטיוב)

בגרסה האחרונה של המשחק שאמור להגיע אל סופו בסוף החודש (כך מעריכים המפתחים) ישנם מספר חידושים, ראשית מספר השכבות הוגבל ל-50 וכמו כן לשחקנים ניתנה האפשרות לרכוש בכסף אמיתי כלי חציבה יעילים יותר שיאפשרו להסיר יותר קוביות בקליק אחד.

כיאה למסחטת כספים מתוחכמת ניתן פשוט לשלם כסף עבור הסרה של שכבות, אבל השוס האמיתי נשמר לסוף - ניתן גם לשלם כדי להוסיף שכבות ולהקשות על מיליוני הסקרנים.

מסקרן או לא, תשפטו בעצמכם: