סמסונג נגד אירן: הגישה לחנות האפליקציות תיחסם

אם הסנקציות הכלכליות הקונבציונליות לא עזרו עד כה אולי דווקא המהפכה הטכנולוגית תגרום לשינוי. ענקית הטכנולוגיה הדרום קוריאנית הודיעה למשתמשיה באירן כי תחסום את הגישה לחנות האפליקציות. הגולשים בתגובה מפנים את זעמם למשטר

מצטרפת למאבק, סמסונג (רויטרס)

אזרחי אירן המשתמשים בטלפונים חכמים של ענקית הטכנולוגיה סמסונג טוענים שהחברה הודיעה להם שלא יוכלו עוד להיכנס לחנות האפליקציות המקוונת החל מה-22 במאי, זאת ככל הנראה כחלק מהסנקציות הבינלאומית שמופעלות נגד המדינה בשל מאמציה להשיג יכולות גרעיניות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחנויות ברחבי הבירה טהרן, טענו בסוף השבוע בעלי סמארטפונים וטאבלטים כי קיבלו לאחרונה דואר אלקטרוני ישירות מנציגות סמסונג המבשר להם על המהלך. לדברי סוחרים מקומיים שאחראים למכירת המכשירים הפופולאריים, אין להם כל שליטה על ההחלטה.

"שמענו על זה, אבל אנחנו אחראים רק על החומרה (המכשיר עצמו) ולא על התוכנות והאפליקציות", הסביר לכלי התקשורת הזרים בעל חנות אלקטרוניקה בטהרן.

בהודעה שנמסרה על ידי סמסונג נכתב כי היא אינה יכולה לספק עוד את השירות עקב "חסמים חוקיים". בהמשך התנצלה החברה בפני לקוחותיה על אי הנוחות שבמהלך. גורמים רשמיים בחברה הדרום קוריאנית טרם התייחסו להחלטה.

וכצפוי, הדבר גרם לסערה של ממש בקרב הגולשים ברפובליקה האסלאמית. "סמסונג חסמה לנו את השימוש, כמה אנחנו מעריכים את המשטר עכשיו", כתב בציניות אחד מאושיות הרשת האירניות בחשבון הטוויטר שלו. כעת נותר רק לקוות כי אם הסנקציות הקודמות לא גרמו להתקוממות בקרב האזרחים במדינה - דווקא המחסומים הטכנולוגים ייגרמו להם לקום מהספה.