"שני פיצוצים בבית הלבן, אובמה נפגע" - הציוץ השקרי שהופץ מחשבון הטוויטר של סוכנות הידיעות AP

ידיעה שקרית שפורסמה מחשבון הטוויטר של סוכנות הידיעות AP גרמה לבהלה ברחבי ארה"ב למשך דקות ארוכות. ציוץ מטריד המודיע על שני פיצוצים שהתרחשו בבית הלבן אשר פגעו גם בנשיא אובמה. הציוץ השקרי שאף גרם לנפילות בוולסטריט, הוסר במהרה. קבוצת האקרים לקחה אחריות

הציוץ השקרי גרם לנפילת הבורסה בניו יורק (טוויטר: צילום מסך)

אפוקליפסה 2.0: חשבון הטוויטר של סוכנות הידיעות AP, צייצה הערב (שעון ישראל) ידיעה מטרידה במיוחד: "שני פיצוצים בבית הלבן, הנשיא נפגע".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המתח נמשך בסך הכל זמן קצר עד שבתדרוך כתבים שגרתי, הרגיע דובר הבית הלבן, ג'יי קרני - כי לנשיא שלום. לאחר דקות מורטות עצבים הוסר החשבון לבדיקה, וסוכנות הידיעות הרגיעה באמצעות חשבון AP פוליטיקה, כי מדובר בפריצה זדונית של האקרים וכי הדבר נמצא בבדיקה.

הציוץ המזויף (טוויטר: צילום מסך)

קבוצה המכנה עצמה 'הצבא הסורי האלקטרוני', לקחה אחריות על הפריצה באתריה ואף תייגה זאת בהאשטאג בטוויטר byebyeobama#. לא רק שאזרחים אמריקנים רבים נבהלו, הציוץ השגוי אף הוביל לירידה במניות הוולסטריט, אולם אלו שבו למצבם הקודם במהרה.

ארגון ה-FBI הודיע כי הוא חוקר כיצד הצליחו ההאקרים לפרוץ לחשבון הטוויטר של AP. דוברת הסוכנות ג'ני שרייר אישרה כי מתקיימת חקירה בנושא, אך לא סיפקה פרטים נוספים. מאחר וכאמור הפריצה השפיעה על הבורסה בניו יורק, גם הרשות האמריקנית לניירות ערך חוקרת את הפריצה.

נכון לשעה זו חשבון הטוויטר של AP מושבת.