מזל טוב: יו-טיוב חוגג יומולדת 8

לפני שמונה שנים עלה לאתר שיתוף קבצים חדש סרטון חדש בשם "הביקור שלי בגן החיות", הסרטון היה יריית הפתיחה לענק שיתוף הקבצים המוצלח שמאז ראה קוריאנים מקפצים, תינוקות נושכים, סרטים, הופעות, חדשות ועוד ועוד. אז מה היה לנו? התשובות בפנים

כבר שמונה שנים איתנו, יוטיוב (חדשות 2)

כשאתר יו-טיוב יצא לדרכו ב-23 באפריל 2005, איש לא ניבא שהוא יהפוך להצלחה עצומה - ויוכתר לאתר שיתוף הקבצים הגדול בעולם. הסרטון הראשון שהועלה הוא סרט שבו גוואד קארים, אחד מיוצרי האתר, מציג את עצמו מבקר בגן החיות בסן דייגו. הסרטון צולם על ידי יעקוב לפיטסקי וקיבל את הכינוי הלא מפתיע "אני בגן החיות", מאז יותר מ-10 מיליון אנשים ראו את חוויתו של קארים בגן החיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סיי והגנגאם סטייל (רויטרס)
בסיס האתר יושב, מלבד בעמודת האתרים החביבים על כמעט כל אחד והאפליקציות בטלפונים שלנו, בעיר סן ברונו שבקליפורניה ואפשר למצוא בו הכל - ממבזקי חדשות שמגיעים מכל העולם, דרך יצירות מוזיקליות ועד בדיחות עתיקות שאפילו מי שמעלה אותן, לא צופה בהן.

הנהלת האתר ספרה יותר מטריליון כניסות בשמונה השנים האחרונות, הסרטון שנצפה הכי הרבה פעמים הוא הגנגאם סטייל המוכר של סיי הדרום קוריאני עם 1,552,071,214 כניסות, נכון ליום שלישי בצהריים, אחרי הדרום קוריאני הפרוע, מגיע הקטין הקנדי ג'סטין ביבר עם ה"בייבי" שלו, אחריו במקום השלישי - ג'ניפר לופז עם שמתערטלת על הרצפה עם "פיטבול", הראפר אמינם - רביעי. במקום החמישי LMSAO עם מסיבת הרוק "גון-רוק". ובמקום השישי - הסרטון שלעולם לא נמאס ממנו - Charlie bit my finger - again! שהיה הלהיט הראשון הרציני באתר. 

הסרטון הראשון שהועלה ליוטיוב

הסרטון הנצפה ביותר - PSY עם הגנגאם סטייל

 

 

והנשיכה המפורסמת בעולם