"האבל" חוגג 23 עם תמונה חדשה

הטלסקופ "האבל" נכנס לפעולה עוד בשנות ה-90, ומאז הוא תיעד עבור נאס"א וסוכנות החלל האירופית פינות רחוקות מרחבי גלקסיות רחוקות. בימים אלו נאס"א כבר מתכננת את שליחת הטלסקופ החדש "ווב", אבל על פי התמונה האחרונה שהעביר האבל, עדיין מוקדם להספיד אותו

טלסקופ החלל האבל, שמציין כבר 23 שנות פעילות ומתעד גלקסיות רחוקות ולא נודעות, פרסם תמונה חדשה ומרהיבה של עננת גזים ואבק, שצולמה באזור קבוצת הכוכבים אוריון. העננה נקראת "ברנארד 33", על שם האיש שזיהה אותה ונראית כמו ראש של סוס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העיינים שהאבל קלט בחלל (נאס"א)
באתר נאס"א נכתב על התמונה: "אנו רואים כאן מבנה שנראה שביר עם שדות גז עדינים במרחק של 1500 שנות אור מכדור הארץ". באתר מוסבר כי העננה הייתה חלק מקבוצת הכוכבים אוריון (הצייד) והיא מורכבת רק מגזים ומאבק חללי עם זוהר של גלי אור, שלמעשה נעלמו כבר מזמן אבל עדיין נראים, לפחות למצלמה מספר שלוש על ההאבל הוותיק.

האבל הוא טלסקופ שמופעל על ידי נאס"א וסוכנות החלל האירופאית, מאז 1990. הוא סיפק לנו עד היום יותר ממיליון תמונות מעומק החלל, שרבים מאיתנו מכירים היטב.

למרות שכבר היה אמור לצאת לגמלאות, נאס"א הודיע שתמשיך את הפעילות של הטלסקופ לפחות עד אפריל 2016 . אז, יחליף אותו הטלסקופ החדיש על שמו של ג'יימס ווב שיגיע רחוק וחד יותר עם תקשורת משופרת. הטלסקופ החדש עלה לנאס"א 8.8 מיליארד דולר.