בקרוב: Google Earth תוצרת אירן

הכירו את "באסיר" האירנית: תוכנת מיפוי שתתחרה בגוגל-ארץ האמריקנית. "הערכים באירן הם של ערכי האל וזה יהיה ההבדל בנינו לבין גוגל", הצהיר שר התקשורת האירני שחשף את התוכנה שתושק בתוך 4 חודשים

שואפים ליכולות של גוגל, אירן (AP)

לא רק פרויקט הגרעין מעסיק את האירנים: שר האינפורמציה והתקשורת האירני, מוחמד חסן נאמי, הכריז כי מדינתו מפתחת את התשובה האסלאמית לתוכנת המיפוי המוכרת של ענקית הטכנולוגיה גוגל, Google Earth. בתוך 4 חודשים, כך לטענתו, נזכה לצפות בעולם, מנקודת מבטה של האומה הפרסית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האירנים מכינים את השטח בימים אלו: "אנחנו עושים את מיטב המאמצים כדי להשיק את 'באסיר', (צופה בפרסית) לשימוש בחודשים הקרובים", הכריז נאמי.

כיצד תוצג ישראל? (צילום מסך)

בשלב זה מדווחים האירנים כי הם מקימים את חוות השרתים שתהווה את מרכז הנתונים והעיבוד של המערכת. "הפורטל של הרפובליקה האסלאמית יספק שירות לכל העולם". עוד הוסיף נאמי, כי "באסיר" תקדם את האנושות למציאות. לטענתו תוכנת המפות Google Earth היא בסך הכול כיסוי לארגוני ריגול שרוצים להשיג מידע על מדינות אחרות.

"הערכים שלנו באירן הם ערכי האל וזה יהיה ההבדל בין 'באסיר' לבין גוגל, ששייכת למשולש המאיים של ארה"ב, בריטניה והציונים" הטיח הבכיר האירני.

למרות ההצהרות המתלהמות מפקפקים מומחים בעולם ביכולתה של אירן לפתח את Google Earth האסלאמית. לטענתם הפעלת שירות בסדר גודל כזה דורש מרכז נתונים עם יכולת אבטחה, תחנות כוח, רוחב פס מאסיבי ובעיקר - השקעה של מיליארדים. כל אלו לא משקפים התאמה למציאות הכלכלית של אירן בימים אלו שנאנקת תחת עול הסנקציות מצד מדינות המערב.