"האקרים מירדן הפילו את האתר שלי"

שעות לאחר שהחלה מתקפת הסייבר הגדולה של "אנונימוס", הקורבנות העיקריים שלה הם עדיין האתרים הקטנים בעלי מערכות האבטחה הפשוטות באופן יחסי. מנהלת ארגון "נשות הכותל" לזלי זקס סיפרה: "האתר נפרץ בשש בבוקר והועלו עליו מסרים אנטי-ציוניים"

מתקפת הסייבר הגדולה של קבוצת "אנונימוס" נמצאת בשיאה, ולמרות דיווחים על מספר אתרי ממשלה שנמצאים תחת מתקפה קיברנטית, נראה שהקורבנות העיקריים הם דווקא האתרים הקטנים, בהם רמת האבטחה ככל הנראה נמוכה יותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"האתר שלנו הופל הבוקר על ידי האקר ירדני", סיפר היום לחדשות 2 שי גלבוע, מנכ"ל מכון לב - ביה"ס הגבוה לטכנולוגיה בירושלים. "הוא לא הצליח לפגוע במסד הנתונים של האתר או במבנה האתר, אבל החליף את מסך הכניסה. כרגע אנחנו עובדים לשנות מספר הגדרות כדי לחסן את האתר מפריצות נוספות".

גם לאתר של "נשות הכותל" הצליחו ההאקרים להגיע. "היום בשש בבוקר האתר נפרץ והועלו עליו מסרים אנטי-ציוניים, עם וידאו של השייח' יאסין", סיפרה מנהלת הארגון לזלי זקס. "לפי המידע שיש בידינו, הפריצה נעשתה מארצות הברית או מאינדונזיה".

"תמונות מפחידות ומשפטים מאיימים"

יו"ר הוועד המנהל של עמותת "גדולים מהחיים", צביקה גולדפייז, סיפר כי אתר העמותה נמצא תחת מתקפה כבר מזה כמה ימים. "התוקפים הם האקרים מוסלמים אלבנים", סיפר. "או שאתר העמותה נופל, או שמחליפים את עמוד הבית ושמים תמונות מאוד מפחידות - כמו גולגולות, או משפטים מאיימים".

ובזמן שההאקרים הזרים תוקפים במלוא המרץ את האתרים הקטנים, גם ההאקרים הישראלים לא יושבים בשקט. במסר מיוחד לחדשות 2 הם מבטיחים: "אנחנו, כוח העילית הישראלי, כאן בכדי לנקום בכל מי שמנסה לצאת נגד מדינת ישראל, בשם הדמוקרטיה ובשם החופש מבריונות".

התגובה הציונית, אתר מוסלמי שנפרץ, אמש (צילום מסך)

ההאקרים הישראלים מוסיפים איומים, שלא ברור אם יצליחו לעמוד בהם: "אנו מזהירים את כל מי שינסה להתגרות בנו. כל ההאקרים שמשתתפים במבצע התקיפה נגד ישראל - על כל פעולה שלהם, תבוא תגובה שלנו שתפגע בכם עשרות מונים. לכל האויבים שלנו אנחנו אומרים: היכנעו".