החל ממחר: טאבלט לכל שר

הסוף לניירות: החל ממחר בישיבת הממשלה השבועית יקבלו השרים את כל המידע באמצעות מערכת מחשבי לוח. המערכת החדשה שעונה לשם "שולחן חכם" תכיל את כל המידע הנחוץ כמו סדר היום, הצעות החלטה, מצגות וגם אפשרות להצביע באופן דיגטלי

דווקא ביום שבו מבטיחה קבוצת ההאקרים העולמית אנונימוס לבצע מתקפת סייבר גדולה על ישראל, יתכנסו השרים לישיבת הממשלה השנייה של ממשלת נתניהו השלישית והראשונה ללא ניירות ובמקומם מחשבי לוח בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מחר תשיק מזכירות הממשלה פיילוט למערכת שזכתה לשם "שולחן חכם" שאמורה בסופו של דבר להחליף את ערמות הדפים שהיו מקבלים השרים לפני כל ישיבה.

המערכת, המורכבת מטאבלט לכל שר ומחשב מרכזי, מבוססת על טכנולוגית מגע מתקדמת. בתוך מחשבי בלוח יוכלו השרים לקבל מידע מגוון כמו סדר היום של ישיבת המשלה, הצעות ההחלטה, המצגות, וכל החומר שמועבר בדרך קבע לשרים.

הצצה למחשב של ראש הממשלה (קובי גדעון, לע"מ)

המערכת החדשה תאפשר לשרים לקרוא חומרים, להצביע באופן דיגיטלי, להירשם בסדר הדוברים בדיון, ולהעביר מידע בין אחד לשני, וכמו שניתן להניח אפשר גם לעשות שינויים אונליין בנוסחי ההצעות בהתאם להחלטות שמתקיימות בדיון.

ואיפה שר האוצר? (קובי גדעון, לע"מ)

עו"ד צבי האוזר, מזכיר הממשלה שהוביל את המעבר סיפר כי "המהלך נועד לייעל את מהלך הישיבות ולאפשר נגישות טובה יותר של השרים לחומרים". האוזר הוסיף ואמר כי "מערכת 'שולחן חכם' תחסוך בנייר ובהדפסות ובכך גם תסייע לשמור על איכות הסביבה".