ארגון אנונימוס טוען: "פרצנו לעשרות אלפי חשבונות בישראל"

החלה המערכה בעולם הסייבר: מחר אמורה להגיע לשיאה המתקפה הקיברנטית נגד ישראל עליה הכריז ארגון אנונימוס, אבל כמה מהפצחנים טוענים שהקדימו וכבר פרצו ושיבשו את פעילותם של מספר אתרים וחשבונות פייסבוק של גולשים ישראליים. מהצד השני החזירו גולשים ציוניים ושיבשו אתרים מוסלמיים

מלחמת הסייבר, שהייתה אמורה להתחיל בעוד 24 שעות - החלה כבר אתמול. על פי דבריהם של קבוצת ההאקרים "אנונימוס" המתקפה הייתה אמורה לצאת לדרך מחר ב-18:00 בערב, אך נכון לאמש הקבוצה טוענת כי חבריה פרצו ל-19,000 חשבונות פייסבוק ישראליים לצד כמה אתרי אינטרנט ממלכתיים. במקביל - האקרים ישראלים החלו לתקוף אתרים פרו-פלסטינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ארגון אנונימוס טוען שהפיל גם שני אתרי ממשלה ואת אתר רשות המסים, אך האתרים פועלים כרגיל וככל הנראה הדיווח אינו נכון. אתר אוניברסיטת בר אילן לא פעיל, ולא ידוע אם מדובר בתקלה או בהפלת האתר על ידי האקרים. נכון לאמש, לא מדובר בפגיעה ממשית בחווית השירות או הגלישה של הישראלים, ואת רוב המידע על התקיפה מפיצים אנשי אנונימוס. גם המספר בנוגע לחשבונות הפייסבוק שנפרצו לכאורה נראה מוגזם, ובכל מקרה אי אפשר לוודא כי מדובר בחשבונות של משתמשים פעילים ולא של משתמשים שאינם פעילים יותר.

ההאקרים הישראליים השיבו מלחמה מיד: בין השאר, הופלו כמה אתרי חדשות פקיסטניים, המדינה השנייה בגודלה בעולם המוסלמי, וגם אתר של איגוד הפסלים האירני - שם הושתל דגל ישראל בעמוד הראשון. באתר שהיה אמור להוות את הבסיס לתוקפים, Opisrael, ברגע שנפתח העמוד הראשי מתנגדת "התקווה", ומתחת לה רשימת עובדות פרו-ישראליות.

חשיפת פרטי כרטיסי האשראי, היום (צילום מסך)

אמש פורסם בפורום נוסף של אנונימוס דף ובו כביכול פרטי כרטיסי אשראי של אזרחים ישראלים, אך גם הפעם לא בטוח כי מדובר אכן בכרטיסים של ישראליים או אם לא, וכמו כן ישנה אפשרות שמדובר ברשימה ישנה ולא מעודכנת. "זו מתקפה של כוחות העלית של ישראל, הופלתם!" נכתב בעמוד הראשון של האתרים שנפרצו, ומתחת להם ציטוט באנגלית מתהלים: "גם אם אלך בגיא צלמוות לא אירע רע כי אתה עמדי". בתמונה נראה חייל ישראלי חמוש ולצידו דגל ישראל, כשהתמונה מצולמת נגד השמש כך שאי אפשר לזהות את החייל.

אחד האתרים הממשלתיים שנפרצו, היום (צילום מסך)

אנונימוס: "נתעלל באזרחי ישראל"

"ממשלת ישראל התעלמה מאזהרות חוזרות ונשנות בנוגע לניצול לרעה של זכויות אדם, כיבוי האינטרנט בישראל והתעללות באזרחיה", נכתב, "מלחמת סייבר הוכרזה במרחב וירטואלי בישראל ותוכלו לראות בדיוק מה אנחנו מסוגלים. עד כה נפרצו 600 אתרים ושרתים ובכוונתנו לתקוף בנקים רבים, בתי ספר, בתי עסק, ואתרי אינטרנט ממשלתיים כמו: בנק ישראל, בנק לאומי, משרד החוץ, ערבים למען ישראל, האוניברסיטה העברית בירושלים ואוניברסיטת תל אביב. אם השתמשת בכרטיסי האשראי באינטרנט באתר ישראל, אנו מציעים לך לבדוק את תדפיסי החשבון בעתיד הקרוב".

אתר המוסד, היום (צילום מסך)

עוד נאמר: "לאביגדור ליברמן ושר האוצר יאיר לפיד - הבאתם בושה גדולה על ישראל. צפו למכה מאיתנו, במיוחד ברשתות חברתיות". לסיכום כתבו ההאקרים בבלוג: "ישראל, זה האינטרס שלך לחדול מכל פעולה צבאית נוספת, או שהתוצאה תהיה גרועה יותר עם כל שעה חולפת".