מקדימים תרופה: ישראלים תקפו את ההאקרים הזרים

החלה המערכה בעולם הסייבר: האקרים ישראלים פתחו במתקפה נגד האתר שמשמש בסיס להאקרים הזרים – וכעת שומעים בו את "התקווה". במקביל, נפרצו כמה אתרי חדשות בעולם המוסלמי. קודם לכן, הודיעו פצחני "אנונימוס" כי הורכז מלחמת סייבר במרחב הווירטואלי נגד ישראל

האתר שנפרץ, היום (צילום מסך)

האם הישראלים מקדימים תרופה למכה? קבוצת האקרים ישראלים החלה במתקפה כלפי כמה אתרים בעולם המוסלמי, כולל האתר ששימש בסיס להאקרים שהיו אמורים לתקוף את ישראל מחר - ערב יום השואה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"זו מתקפה של כוחות העלית של ישראל, הופלתם!" נכתב בעמוד הראשון של האתרים שנפרצו, ומתחת להם ציטוט באנגלית מתהלים: "גם אם אלך בגיא צלמוות לא אירע רע כי אתה עמדי". בתמונה נראה חייל ישראלי חמוש ולצידו דגל ישראל, כשהתמונה מצולמת נגד השמש כך שאי אפשר לזהות את החייל.

בין השאר, הופלו כמה אתרי חדשות פקיסטניים, המדינה השנייה בגודלה בעולם המוסלמי, וגם אתר של איגוד הפסלים האירני - שם הושתל דגל ישראל בעמוד הראשון. באתר שהיה אמור להוות את הבסיס לתוקפים, Opisrael, ברגע שנפתח העמוד הראשי מתנגדת "התקווה", ומתחת לה רשימת עובדות פרו-ישראליות.

הודעת אנונימוס, ארכיון (צילון מסך)

התרעה לליברמן ולפיד

מוקדם יותר היום פורסמה הודעה בבלוג של קבוצת ההאקרים "אנונימוס", שבה פורטו יעדי התקיפה וכן אזהרה לפני פרסום מספרי כרטיסי אשראי או שימוש בהם על ידי פצחני המחשב. נוסף על כך, פורסמה הודעה מיוחדת לאביגדור ליברמן ושר האוצר יאיר לפיד.

"ממשלת ישראל התעלמה מאזהרות חוזרות ונשנות בנוגע לניצול לרעה של זכויות אדם, כיבוי האינטרנט בישראל והתעללות באזרחיה", נכתב, "מלחמת סייבר הוכרזה במרחב וירטואלי בישראל ותוכלו לראות בדיוק מה אנחנו מסוגלים. עד כה נפרצו 600 אתרים ושרתים ובכוונתנו לתקוף בנקים רבים, בתי ספר, בתי עסק, ואתרי אינטרנט ממשלתיים כמו: בנק ישראל, בנק לאומי, משרד החוץ, ערבים למען ישראל, האוניברסיטה העברית בירושלים ואוניברסיטת תל אביב. אם השתמשת בכרטיסי האשראי באינטרנט באתר ישראל, אנו מציעים לך לבדוק את תדפיסי החשבון בעתיד הקרוב".

עוד נאמר: "לאביגדור ליברמן ושר האוצר יאיר לפיד - הבאתם בושה גדולה על ישראל. צפו למכה מאיתנו, במיוחד ברשתות חברתיות". לסיכום כתבו ההאקרים בבלוג: "ישראל, זה האינטרס שלך לחדול מכל פעולה צבאית נוספת, או שהתוצאה תהיה גרועה יותר עם כל שעה חולפת".