החלה מתקפת הסייבר על ישראל

קבוצת ההאקרים "אנונימוס" פרסמה היום הודעה בחשבון הטוויטר שלה, שכללה איומים על יושב-ראש ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן ושר האוצר, יאיר לפיד. "ממשלת ישראל התעלמה מאזהרות חוזרות ונשנות בנוגע לניצול לרעה של זכויות אדם, כיבוי האינטרנט בישראל והתעללות באזרחיה", נכתב. במקביל, השיבו האקרים ישראליים אש

החלה מתקפת הסייבר על ישראל. אילוסטרציה (רויטרס)

מתקפת ההאקרים הגדולה על ישראל מתוכננת אמנם רק למחר, שבעה באפריל, אבל כבר הלילה והבוקר נרשמה פעילות אינטנסיבית של האקרים משני צידי המתרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשעות הצהריים פורסמה הודעה בבלוג של קבוצת ההאקרים "אנונימוס", שבה פורטו יעדי התקיפה וכן אזהרה לפני פרסום מספרי כרטיסי אשראי או שימוש בהם על ידי פצחני המחשב. נוסף על כך, פורסמה הודעה מיוחדת לאביגדור ליברמן ושר האוצר יאיר לפיד.

"ממשלת ישראל התעלמה מאזהרות חוזרות ונשנות בנוגע לניצול לרעה של זכויות אדם, כיבוי האינטרנט בישראל והתעללות באזרחיה", נכתב, "מלחמת סייבר הוכרזה במרחב וירטואלי בישראל ותוכלו לראות בדיוק מה אנחנו מסוגלים. עד כה נפרצו 600 אתרים ושרתים ובכוונתנו לתקוף בנקים רבים, בתי ספר, בתי עסק, ואתרי אינטרנט ממשלתיים כמו: בנק ישראל, בנק לאומי, משרד החוץ, ערבים למען ישראל, האוניברסיטה העברית בירושלים ואוניברסיטת תל אביב. אם השתמשת בכרטיסי האשראי באינטרנט באתר ישראל, אנו מציעים לך לבדוק את תדפיסי החשבון בעתיד הקרוב".

עוד נאמר: "לאביגדור ליברמן ושר האוצר יאיר לפיד  - הבאתם בושה גדולה על ישראל. צפו למכה מאיתנו, במיוחד ברשתות חברתיות". לסיכום כתבו ההאקרים בבלוג: "ישראל, זה האינטרס שלך לחדול מכל פעולה צבאית נוספת, או שהתוצאה תהיה גרועה יותר עם כל שעה חולפת".

אתרים ישראלים כבר נפרצו; האקרים פרו-ישראלים נקמו

"ישראל התעלמה מהאזהרות". הודעת אנונימוס (חדשות 2)

במקביל, קיבלו מומחי אבטחת מידע ישראלים מידע על מספר אתרים ישראלים כבר נפרצו ומאות כתובות דואר אלקטרוני וסיסמאות מוצפנות מתוכם פורסמו. במקביל, נרשמה פעילות אינטנסיבית של האקרים פרו-ישראלים ברשת: האתר הרשמי של קבוצת ההאקרים שמכנה את עצמה Anonghost, ומרכזת את האיומים למתקפה על ישראל, נפרץ ונשתלו בו מסרים פרו-ישראלים, כמו דגל ישראל.

בין היתר, פורסמה רשימת 20 עובדות "נשכחות" על ישראל כמו הולדת האומה היהודית לפני עליית האיסלם, מספר הפעמים שירושלים מוזכרת בתנ"ך וכן סרטון יו-טיוב של ריאיון שפורסם באל ג'זירה לפני כשבע שנים שבו מוטחת ביקורת נגד העולם הערבי.

ה"פרטים" שפורסמו (חדשות 2)

בנוסף, קבוצת האקרים ישראלית שמכנה את עצמה Israeli Elite Force פתחה חשבון בטוויטר שבו צירפה מספר קישורים לאתרים פקיסטנים שנפרצו על ידה ועמוד הבית שלהם שונה. בין היתר הושתלה בכמה מהם תמונת חייל ודגל ישראל וכן ציטוט מתוך תהילים: "גם אם אלך בגיא צלמוות לא אירא רע כי אתה עמדי".

לדברי רוני בכר, מנהל תחום תקיפה וסייבר ב"אבנת אבטחת מידע",  "אנחנו עדים בשלב זה בעיקר לבניית מתח ומאבקי כוחות בין האקרים ישראלים להאקרים מקבוצות שונות שחברו לארגון אנונימוס. אנשי אנונימוס מעדכנים את רשימות האתרים שבכוונתם לתקוף כולל כתובות IPוהפניות DNS וממשיכים להפיץ ברשת כלי פריצה, מחרוזות חיפוש ומידע טכני. ההאקרים הישראלים מצידם לא נשארים חייבים ופורצים אף הם לאתרים מוסלמים קיצוניים. במיוחד ניתן לציין כהישג מוראלי את הפריצה לאתר הפעולה עצמו שמפעילה אנונימוס www.opisrael.com והחלפת התכנים בו לתכנים פרו ישראלים".