הכירו את ה"ביטקוין" - המטבע הווירטואלי שמשגע את אירופה

תופעה ווירטואלית חדשה מאיימת להחליף את המטבעות המוכרים לנו ולשנות את הכלכלה העולמית. הכירו את ה"ביטקוין" - המטבע הווירטואלי החדש שמשגע את יבשת אירופה שבאמצעותו ניתן להזמין פיצה, לשתות בירה ואפילו לקנות מוצרי מזון

הכירו את המטבע הווירטואלי הראשון - ה"ביטקוין". שלוש שנים חלפו מאז הגיח לאוויר העולם אך בתקופה האחרונה החל המטבע הווירטואלי לתפוס תאוצה. הביטקוין הווא מטבע דיגיטלי, שלא נשלט על ידי אף ממשלה או בנק מרכזי וכיום מטבע ווירטואלי אחד נמכר ביותר מ-130 דולר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ביטקוין הוא מטבע כמו דולר, פאונד או אירו", מסביר אמיר טאקי, אחד ממפתחיו, "אני יכול לשלוח כסף למי שארצה, מתי שארצה ומאיפה שארצה ואף אחד לא יכול לעצור אותי". המשבר הכלכלי באירופה ואי יציבות הדולר, הביאו לעלייה בערכו של המטבע. תורי הענק בבנקים בקפריסין הובילו להבנה כי המטבעות המוכרים באמצעותם חסכו כל חייהם, אולי לא יהיו זמינים בשנים הקרובות.

היום צצים ברחבי אירופה בתי עסק המכבדים את המטבע החדש. ניתן להזמין פיצות, לשתות בירה ולקנות מוצרי מזון באמצעות הביטקוין. לאחרונה נחנך בארצות הברית כספומט הביטקוין הראשון בעולם אליו ניתן להכניס שטרות ולצבור מטבעות וירטואליים. אך עם השינוי מגיע גם החשש. הרשויות ברחבי העולם מביעות דאגה כי המטבע הווירטואלי עשוי להקל על סחר בסמים ובנשק. גם במערכת הפיננסית לא מביעים שביעות רצון ובנקאים בכירים טוענים כי הביטקוין עשוי לערער את כלכלת העולם.