פייסבוק משתלטת לכם על הנייד: הכירו את Facebook Home

הערב הציג מייסד פייסבוק מארק צוקרברג את שיתוף הפעולה המדובר עם ענקית הסלולר הטייוואנית HTC: לא מערכת הפעלה חדשה, לא אפליקציה, אלא תצוגת דף בית שתיקרא "HOME". המכורים יוכלו לראות עדכונים מהפיד שלהם במסך הבית

צוקרברג, הערב (רויטרס)

פייסבוק חשפה הערב כיצד היא מתכוונת להדק את הקשר עם מיליארד משתמשיה, כאשר נכון להיום כ-700 מיליון מהם ניגשים לרשת דרך הסמארטפון. את מסיבת העיתונאים ממטה החברה העברנו הערב בשידור חי באתר חדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זו לא אפליקציה חדשה, לא טלפון, ולמרות הספקולציות - גם לא מערכת הפעלה חדשה. התוכנה החדשה שהיא למעשה תצוגה חדשה של מסך הבית בטלפון הנייד שלכם, תיקרא HOME. המייסד מארק צוקרברג אמר כי "שימוש בנייד בזמן הפנוי הולך וגובר אצל האנשים... עכשיו יש דור חדש, יש לנו את הטלפון כל הזמן ואנחנו רוצים לדעת כל הזמן מה קורה עם האנשים שסביבנו".

מדובר למעשה ב"משפחה" של אפליקציות. "אנו צריכים שהטלפונים יהיו מעוצבים סביב אנשים ולא סביב אפליקציות", הוסיף. "אם בעבר רצינו לראות תמונות היינו לוחצים עליהן ולהודעות היינו לוחצים לחוד, גם הניוזפיד נפרד. כולנו הבנו שיש דרך הרבה יותר טובה וזה שכל התבניות בפייסבוק - תמונות, הודעות והפיד יהיו על אותה פלטפורמה". 

התוכנה החדשה תציג את העדכונים מפייסבוק על מסך הבית שלכם, גם אם הוא נעול. בתוכנה יש אפליקציה חדשה שמשלבת הודעות סמס והודעות פייסבוק, וניתן יהיה להוריד אותה לטלפון כבר ב-12 באפריל.

חברת HTC הטייוואנית משיקה טלפון ש-HOME מושתלת בו מראש והוא יושק בתחילה בארה"ב.

ל-HOME יש שלושה מאפיינים מרכזיים:

קאבר פיד: זהו המקביל לניוזפיד המוכר. שומר המסך החדש בסמארטפון יהווה כברירת מחדל של כל הסיפורים החמים מהרשת החברתית. ממש כפי שאנו רגילים. תוכלו להגיב ולתת לייק ואף לדפדף בתנועת אצבע בין כל החדשות של החברים שלכם והעמודים שאתם עוקבים אחריהם.

Chat Heads: צוקרברג כנראה מעוניין לחסל את כל המתחרים שמספקים שירותי הודעות כיום. כפי שהציג ג'ואי פילן, מנהל מוצר בפייסבוק: "כאשר אנו מקבלים הודעה מחבר בזמן עיסוק מסוים בסמארטפון, אנו מתבלטים האם להגיב או להמשיך בעיסוקנו, זה לא צריך להיות כך". בעבר, הפעולה של קריאת הודעה אילצה אותנו לזנוח את קריאת הכתבה הזו למשל באפליקציית חדשות 2. כעת כאשר ההודעה תגיע, יצוץ לו ראש קטן עם תמונה של החבר. ההודעה תוצג על גבי האפליקציה ותאפשר לנו להמשיך לקרוא ולהגיב בו זמנית להודעה. ניתן גם לשתף חברים נוספים בצ'אט רב משתתפים, כמו גם לבטל שיחת צ'אט בהינף אצבע.

נוטיפקציות: ההתראות המוכרות בדגל אדום, יופיעו גם הן על הקאבר פיד. תוכלו לשלוט מתי וכיצד לצפות בהן. הן יהוו מעין תקציר למתרחש בתוך פייסבוק.