מה צפויה פייסבוק לחשוף הערב?

הערב בשעה 20:00 יציג מארק צוקרברג מייסד פייסבוק את שיתוף הפעולה המדובר עם ענקית הסלולר הטייוואנית HTC. האם אנו צפויים לרעידת אדמה בעולם הסלולר?

המכשיר הסלולרי החברתי הראשון? (צילום מסך)

פייסבוק הזמינה הערב את העולם למסיבת עיתונאים במטה החברה בסן פרנסיסקו, שם תחשוף כיצד היא מתכוונת להדק את הקשר עם מיליארד משתמשיה, כאשר נכון להיום כ-700 מיליון מהם ניגשים לרשת דרך הסמארטפון. את מסיבת העיתונאים ממטה החברה נעביר כאן בחדשות 2 בשידור חי הערב ב-20:00.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כהרגלה, פייסבוק רומזת על אופי הפרסום כבר במודעה. בהזמנה נכתב: "בואו לראות את ביתנו החדש באנדרואיד", ומיד החלו שמועות רבות ברשת. בלוגרים ואתרי טכנולוגיה מעלים ספקולציות והערכות. המרכזית שבהן היא שהערב יציג צוקרברג את המכשיר הסלולרי החברתי הראשון.

מה יהיה הבית החדש של פייסבוק? (בלוג פייסבוק)

בשיתוף עם ענקית הטכנולוגיה HTC עמלים בפייסבוק על תוכנה שתשלב ככל הנראה את כל המאפיינים של הרשת הפופולרית במכשיר סלולרי. דבר שמייתר את הצורך באפלקיציה ייעודית.

צוקרברג עולה שלב (בלוג פייסבוק)

התוכנה כפי שמדווחים בעולם, תפעיל את המכשיר מבית HTC הטייוואני, המכונה MYST. למעשה כל המאפיינים שקיימים ברשת החברתית יתממשקו עם היכולות הטכניות של המכשיר, וייתכן ולא נצטרך לגשת לאפליקציה המוכרת של פייסבוק.

המשמעות עשויה להיות היא שצילום במכשיר למשל, יוביל לפרסום מיידי בחשבון שלכם. או רשימת אנשי הקשר שלכם תשתלב עם רשימת החברים מפייסבוק, כך שתוכלו לתקשר איתם באמצעות שיחה או הודעה ישירות מהמכשיר.

אולם, האפשרות שצוקרברג יכריז על מכשיר סלולרי המבוסס על מאפייני הרשת החברתית בלבד הוא קטן מאוד.