גוגל, מאחוריך: הסינים מפתחים משקפיים חכמים

ענקית החיפוש הסינית Baidu מפתחת משקפיים חכמים. כך סיפר קייזר קואו מנהל התקשורת הבינלאומית של החברה. "עיני באיידו", כך מכונים המשקפיים במעבדות החברה. המשקפיים החכמים יוכלו לזהות קול ותמונה אולם לא ברור האם ומתי ישווקו באופן מסחרי

האם אלו המשקפיים החכמים הסיניים? (huanqiu)

גוגל לא לבד: ענקית החיפוש הסינית Baidu מפתחת משקפיים חכמים המכונים "עיני באיידו".

על פי דיווח ממקורות סיניים, המכשיר יכלול מסך LCD, טכנולוגיות זיהוי תמונה וקול, ואף טכנולוגיית "הולכת עצם", שהיא למעשה הולכה של צליל דרך עצמות הגולגולת ישירות לאוזן הפנימית - ממש כפי שגוגל מתכננת להשיק בסוף שנת 2014.

"אנחנו באמת מפתחים משהו דומה למה שתואר ממקורות שונים בעיתונות הסינית", אישר דובר החברה קייזר קואו. "השם הזמני של הפרויקט הוא 'עיני איידו'. עם זאת, לא בטוח שזה יהיה השם הסופי של המוצר. אנחנו מבצעים כמה בדיקות פנימיות, ולכן לא הודענו רשמית לציבור על הפיתוח".

ענקית החיפוש הסינית"באיידו" מתחרה בגוגל (baidu)

Baidu מבקשת להתאים את עצמה ולהשתלב במירוץ החימוש של ענקיות הטכנולגיות אל עבר מכשירים חכמים לבישים.

התמונות ששוחררו היום ממשרדי החברה מזכירים את החשיפה של סרגיי ברין, מייסד גוגל, כאשר הוא נצפה לפני מספר חודשים ברכבת התחתית בניו יורק מרכיב את המשקפיים העתידניים.

הדובר קואו הוסיף: "אנחנו רוצים להתנסות עם כל סוג של טכנולוגיה שקשורה בחיפוש". הוא סירב לפרט אילו תכונות יהיו למכשיר והאם החברה עובדת על מכשירים חכמים לבישים נוספים.