מתקפת הסייבר הגדולה ביותר בהיסטוריה?

אם הגלישה שלכם איטית בשעות האחרונות, ייתכן שזה נובע מסכסוך מקוון בין חברה לאחסון אתרים לבין חברה למניעת דואר זבל ברשת - שהביא למתקפת ספאם אדירת מימדים. היקפה כה גדול, שעל פי הדיווחים היא אף מביאה להאטת הגלישה בחלקים מסוימים ברשת

אם הגלישה איטית - דעו מדוע (חדשות 2)

סכסוך בין חברה שמארחת אתרים ומוכרת דומיינים לבין קבוצה למניעת ספאם מביא היום למתקפת סייבר במימדי ענק, שלפי דיווחים מאטה את קצב הגלישה באינטרנט למיליונים ברחבי העולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המאבק החל כשקבוצת "ספאם-האוס" למניעת דואר זבל לכאורה הוסיפה את חברת הדומיינים ההולנדית "סייבר-באנקר" לרשימה השחורה שלה, ככזו שנותנת פתח לדואר זבל. מיד לאחר מכן הותקפו שרתי "ספאם-האוס" בכמויות ענק של נתונים חסרי משמעות ממקורות רבים ושונים, בבת אחת, עד שמחשבי היעד לא יכולים להתמודד עם העומס.

מומחי מחשבים סבורים שהמתקפה הנוכחית על "ספאם-האוס" נעשית בסדר גודל של 300 ג'יגה-בייט לשנייה - המתקפה הנרחבת ביותר שאי פעם תועדה. לפי דיווחים שונים, האפקט של המתקפה הזו הוא גלישה איטית מהרגיל בחלקים שונים של הרשת.

דיוויד אם, חוקר בכיר בחברת קספרסקי, הסביר ש"שטף הנתונים שמייצרת המתקפה עלול להשפיע על ביצועי הרשת. זה כמו שמישהו ירצה להציף את תיבת הדואר שלי בבית בדואר זבל, ויעביר את כל המכתבים הללו דרך רשות הדואר. תהיה לזה השפעה על אנשים אחרים".