כך יהפוך האייפון לטלוויזיה בשידור חי

דמיינו אפליקציה שתהפוך את מכשיר האייפון שברשותכם לתחנת טלוויזיה פרטית, שמשדרת בשידור חי לכל העולם. אפליקציה ישראלית חדשה בשם YEVVO מבטיחה לעשות בדיוק את זה. אסף לוי על "הדבר הגדול הבא"

אפליקציית YEVVO (Yevvo)

מעטות הפעמים שבהן רואים משהו ואומרים 'וואו, זה הולך להיות גדול'. רוב הפעמים בכלל לא אומרים את זה. האסימון נופל, הנורה נדלקת בראש, חלק חסר בפאזל מוצא פתאום את מקומו בטבעיות, כאילו תמיד היה שם.

השבוע יצא לי 'וואו'. פליאה בלתי רצונית נפלטה כשפתחתי את YEVVO, אפליקציה ישראלית חדשה לאייפון שהושקה בפסטיבל SXSW בטקסס ומאיימת לנסח מחדש את האופן שבו אתם מתווכים את עצמכם לסביבה. מה זה Yevvo ולמה אני חושב שזה הולך להיות כל כך גדול? ובכן, "יבו" זה כמו טוויטר של לייב וידאו. במילים אחרות, זו אפליקציה שהופכת את האייפון לתחנת טלוויזיה קטנה שמשדרת בלייב לכל העולם. או לפחות לכל מי שעוקב אחריך. למשל:

סצינה 1: יום ראשון לקראת צהריים. אתה באוטובוס בדרך לצבא, שבוז מהמחשבה על עוד שבועיים בבסיס. פתאום אתה מקבל סמס מהחבר שלך. הוא על אוטובוס אחר בדרך באילת עם עוד כמה חברים שלכם, ובדיוק הוא משדר איך הוא מתחיל עם הבנות שעלו הרגע לאוטובוס. לאט-לאט אתה רואה איך כל שאר החברים שלכם מצטרפים לשידור החי. האין זה יהיה הדבר המרתק ביותר שיכול לקרות לך בדרך לבסיס?

סצינה 2: את במסעדה עם המשפחה. המלצר מושיב אתכם לשולחן ולך מתחשק להתלבט עם כל העולם בנוגע למנה שתזמיני. את מוציאה את האייפון ומשדרת את התפריט, שואלת אם המלצר חמוד ומבקשת מהעוקבים שלך המלצות. כל אחד מהם מקבל נוטיפיקיישן ומצטרף לצפייה. האם החברות שלך לא יתנו רגע לקחת חלק בחוויה?

"איכות מדהימה"

"איכות מדהימה", מתוך האפליקציה (Yevvo)
האפשרויות לשימוש באפליקציה הן אינסופיות. החל מזירת אסון שהופכת פתאום לאירוע מסוקר על ידי מאות אנשים במקביל; ועד לשידור חי של צחצוח שיניים בבוקר, אם את במקרה ריהאנה ויש לך מיליונים של עוקבים. בדיוק כמו בטוויטר או בפייסבוק - Yevvo הופכת את האייפון לכלי שבאמצעותו כל אחד מביע נקודת מבט אישית, נקודת מבט של עכשיו. אם לא ראית, זה הלך לאיבוד. אין שידורים חוזרים באפליקציה, שום דבר לא ערוך והכל בלתי צפוי. את המילים הכתובות, הציוצים והסטטוסים, מחליף שידור וידאו מאייפון אחד למיליון אייפונים אחרים באיכות שהיא לא פחות ממדהימה.

וכאן בעצם טמון לב העניין. הרעיון של Yevvo הוא לא חדש או מקורי. יש כמה אפליקציות שעושות בדיוק את אותו הדבר, אלא שההבדל טמון בביצוע. בכל שאר האפליקציות מקבלים שידור מקרטע ומגומגם, מפוקסל לעייפה ומתיש. אי אפשר ליהנות מווידאו שגורם לעיניים ולאוזניים להרגיש כמו מקרה גריאטרי. Yevvo הצליחו בדיוק במקום הזה לבנות מוצר שלא גורם לך לרצות להשליך את האייפון לפח מרוב עצבים.

סלבס, עיתונאים, האנשים המוזרים מהאינטרנט או נערות דאקפייס מדרום לונדון שמלמדות איך עושים ציפורניים והן הכי מצחיקות - אחרי כל אלה אתם בקרוב מאוד עשויים למצוא את עצמכם עוקבים.