תשכחו מהסוסיתא - והכירו את הקורוס

בז'נבה נפתחה היום תערוכת הרכב בגדולה בעולם – בין מאות הדגמים החדשים שהציגו כל החברות הגדולות, הופיעה גם המכונית החדשה קורוס: פרי שיתוף פעולה סיני וישראלי. הכירו את הרכב הכחול-אדום-לבן הראשון

תגידו שלום למכונית הישראלית הראשונה מאז הסוסיתא. טוב, לא בדיוק ישראלית, אלא סינית, אבל הכי קרוב שיש לאוטו כחול-לבן. בואו נגיד אוטו כחול - (אדום) - לבן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בין חתני השמחה בהשקה של המכונית קורוס, היתה החברה לישראל של משפחת עופר, שמחזיקה בכמחצית מהפרויקט הבינלאומי ששואף למכור לסינים מכונית ברמה אירופית ובמחיר מתקבל על הדעת. "ההרגשה מדהימה", אמר בריאיון לחדשות 2 ניר גלעד, מנכ"ל החברה לישראל. "זה אירוע בסדר גודל עולמי".

הקורוס מיוצרת בסין, אבל הידע והמומחיות מגיעים מאירופה. לכן גם רמת הגימור בפנים גבוהה יותר, ורמת הבטיחות עומדת בתקינה המקפידה מהיבשת השכנה. קורוס מנסה להגיע לקהל יעד אחר, לא אנשים שמסתפקים במכוניות הזולות הנפוצות מאוד כיום בסין, או במכוניות הפאר מאירופה - אלא בפלח הביניים הגדול מאוד, שרוצה מכונית סינית במחיר סביר וברמה יחסית גבוהה. "אתה יכול לעשות כל ביצוע של פעולה בלי להוריד את העין מההגה. זו תפיסת עולם חדשה ומאוד בטיחותית", תיאר ניר גלעד.

במפעל בסין נקבעה מזוזה כבר לפני חמש שנים, ומאז זרמו לפרויקט שני מיליארד דולר וחצי, כשהחברה לישראל אחראית למחצית מהסכום. הכסף ברובו ישראלי, ההנהלה ברובה אירופאית. הייצור והלקוחות, לעומת זאת, מגיעים כולם מסין. "כשמחיר רכב נע בין 15 ל-20 אלף דולר, אז צריך להבין שאנחנו מסתכלים פה על תעשייה שיכולה תוך שנים ספורות להגיע למכירות של קרוב לעשרה מיליארד דולר בשנה", אמר גלעד. גו שיאן, מנכ"ל קורוס טען בריאיון לחדשות 2 כי "בתרבות הבינלאומית הנוכחית, גורם חשוב הוא שיתוף פעולה עם ישראל".

המכונית החדשה מעוררת באופן טבעי הרבה עניין וסקרנות, אבל למרות המעורבות הישראלית הכבדה בפרויקט, ולמרות תג המחיר האטרקטיבי של הקורוס, היזמים מעדיפים כרגע להתמקד בסין. כך שייקח עוד זמן עד שהנהג הישראלי יזכה לנהוג ברכב הישראלי-סיני הראשון.