תופעה: מידרדרות לזנות דרך הרשת החברתית

תעשיית הסקס משגשגת באינטרנט, וברשויות השיטור והרווחה החלו לשים לב לתופעה יחסית חדשה של "גיוס" נשים לזנות דרך הרשתות החברתיות הנפוצות. השיטה: הסרסור פונה למי שנראית לו בודדה או ענייה ומשכנע אותה להיפגש. משם הדרך למטה קצרה מאוד

נינה, שגויסה דרך פייסבוק לתעשיית הזנות בארצות הברית, מספרת שזה מתחיל בבקשת חברות שנראית פשוטה. "חשבתי שהוא חמוד, אישרתי אותו וברגע שקיבלתי את הצעת החברות, הוא החל לשלוח לי הודעות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מערכת יחסים, או מה שנראה כמו מערכת יחסים, מתחילה להתפתח. נינה מתארת, "חשבתי שהוא באמת אוהב אותי, הוא מכר לי את חלום גדול ביותר בעולם. חשבתי שנחיה את האגדה".

אבל האגדה הפכה לסיוט, אחרי שהשניים נפגשים: "הוא אמר לי להסתובב בחוץ , פשוט לתפוס דייט. חשבתי שזה בסדר, הוא הרי אוהב אותי ורוצה לחיות איתי את כל חיינו, להביא איתי ילדים לעולם". כך, היא הידרדרה לרחוב.

במרחק של קליק, אישור חברות וכמה החלטות לא נכונות, עיוורות מהתלהבות ואהבה, נינה הפכה לפרוצה. "הנסיך" היה למעשה סרסור אכזרי: "סתמו לי את הפה עם סרט, הרביצו לי עם אקדחים, סגרו אותי בארון למשך יממה", היא מספרת על מסכת ההתעללות שעברה ברגע שהבינה שלא מדובר בסיפור אהבה.

"הם מחפשים נערות או ילדות מבודדות"

גם ליסה, שמתביישת לחשוף את פניה, גויסה בדרך דומה. היא הצליחה לברוח בחזרה לחיים, אבל גם היום ההודעות מהסרסורים לא מפסיקות להגיע.

בניסיון לגייס אותה שוב הם כותבים, "מה קורה איתך מותק? מה העניינים חמודה?". ההודעות האלה מגיעות לנשים בודדות, או לפעמים לנערות וילדות. דרכי הפיתוי מגוונות - אלו יכולות להיות תמונות של ערימות כסף למי שתשתף פעולה או אותן מחמאות מתקתקות, תלוי במה שקוסם לאותה צעירה שבדרך כלל חווה קשיים חברתיים.

אנדראה פאוול שמנסה להציל את הבנות האלה, מספרת שטווח הגילים מתחיל בילדות בנות 11. "הם מחפשים נערות או ילדות מבודדות, נערות עם מספר חברים קטן או כאלה שמתלבשות באופן פרובוקטיבי. בארצות הברית לבדה יש אלפי מקרים ידועים כאלה, ה-FBI טוען שהן מגוייסות בפייסבוק, אינסטגרם בטוויטר - בכל רשת חברתית".

"רבות מהקורבנות נשלפו מבתי הספר. השימוש ברשתות החברתיות לגיוס הבנות הצעירות לתעשיית המין היא תופעה שהולכת וצוברת תאוצה", אומר לCNN הסוכן ג'ק בנט, חוקר FBI, לפשעי רשת. "פשעים כאלה פשוט לא היו קיימים לפני 15-20 שנים".

נינה אומרת שהיום, היא כבר לא מחפשת את אהבת חייה בפייסבוק. "אני רואה יותר ויותר סרסורים שמנסים ללכוד אותי ברשת, היום אני כבר מבינה את הרמז. החיים הם לא מעשייה".