העולם במתח: מהו הסמארטפון שישנה את חוקי המשחק?

תערוכת הסלולר השנתית MWC שבברלצונה נפתחה הבוקר. אלפי חברות מובייל ישתתפו ויחשפו את החידושים האחרונים בתחום הטכנולוגי התחרותי. מי מחברות הענק תחשוף את הסמארטפון הבא? ואיזו ענקית טכנולוגיה העדיפה להיעדר? וגם גאווה ישראלית: יותר מ-100 חברות מציגות בתערוכה הבינ"ל

התחרות הגוברת בעולם הסלולר גורמת לחברות הטכנולוגיה להזיע ולהשיק כמות בלתי נתפסת של סמארטפונים. השאלה הגדולה היא האם התערוכה העולמית שנפתחה הבוקר  בברצלונה תספק חשיפה של מכשיר שישנה את מאזן הכוחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כעת נראה כי ענקיות הטכנולוגיה אפל, גוגל וסוני נחות על זרי הדפנה בעוד נוקיה משיקה מכישרים בקצב שלא הכרנו לפני זמן קצר חשפה החברה את המכשיר הזול בעולם Nokia 105 שמחירו יעמוד על 20 דולרים בלבד.

תערוכת המובייל העולמית MWC נפתחה היום בברצלונה, שבספרד. גם השנה, כבכל שנה, ייקחו בה חלק אלפי חברות, ביניהן חברות הסלולר המובילות בעולם. עשרות אלפי המבקרים ייחשפו למכשירי הסמארטפון החדישים ביותר, לצד מערכות הפעלה וכן בחברות ספקי התוכן לסלולר.

תערוכת הסלולר העולמית הפכה בשנים האחרונות לסמן מרכזי בשוק העולמי. ולא אחת חזינו בהשקות המפתיעות והמרגשות בענף המובייל. אולם מגמה חדשה שענקית הטכנולוגיה אפל היא ממוביליה, בה בוחרת החברה להשיק את מוצריה באירוע נוצץ ובלבדי, יצר עדר אירועים שכאלו בחודשים האחרונים.

הביתן הישראלי בברצלונה (אסף שילה וישראל סאן)

התוודענו להשקות המכשירים של מרבית חברות הסלולר: סמסונג, נויקה, HTC, וסוני כבר חשפו לעולם את מוצריהן מוקדם יותר השנה. אפל תיעדר מן התערוכה, וגוגל צמצמה את נוכחותה באירועים.

אם כן, סוני חשפה לפני שבועות בודדים בלבד את מכשירי Xperia Z ואת הטאבלט Xperia Tablet Z, נוקיה חשפה גם היא את מכשירי Lumia 520;720. השקה המסקרנת, נכון לעכשיו שייכת לסמסונג, שמתעתדת לחשוף את Galaxy note 8.0, המהווה מתחרה למיני אייפד של אפל.

תוכן תוכן תוכן

האם ניחשף לסמארטפון שישנה את פני השוק? (רויטרס)
מלבד חומרה ותוכנה, צריך גם "למלא" את המכשירים בתוכן ולהפיח בהם חיים. באי התערוכה ייפגשו בחברות רבות אשר יציגו את החידושים האחרונים בתחום האפליקציות כמו גם תוכנות המספקות תקשורת בין מכשירים חכמים שונים.

הקשר הישראלי

ואיך אפשר בלי גאווה ישראלית? המדינה הקטנה שלנו היא הרביעית בגודלה מבחינת ייצוג החברות בתערוכה. ביתן מכון היצוא מספק ל-100 חברות ישראליות המציעות מגוון פתרונות טכנולוגיים חדשניים. ל-40 מתוכן תהיה זו השנה הראשונה בתערוכה. ישראל נחשבת לאחת מענקיות משתתפי התערוכה והמתחם הישראלי יכלול שלושה אזורים מרכזיים.

טקס פתיחת הביתן יתקיים במעמד שר התמ"ת, מר שלום שמחון, יו"ר מכון היצוא, מר רמזי גבאי, שגריר ישראל בספרד מר אלון בר בהשתתפות נציגי החברות הישראליות המשתתפות וראשי תעשיית הסלולר הישראלית.