המכשיר שיגן על הנהגים

סטארט-אפ ישראלי בשיתוף פעולה בינלואמי פיתח מכשיר שאמור למנוע מנהגים לשלוח מסרונים או להתעדכן בנעשה ברשתות חברתיות בעת נהיגה. סמנכ"ל החברה: "מכת השימוש בטלפונים בנהיגה מזעזעת"

השימוש בטלפונים הניידים במהלך הנהיגה כבר הפך מזמן למכת מדינה. ורבים מהנהגים יודו שברוב הפעמים הם מתפתים לענות למסרון שזה עתה הגיע או לבדוק מה התעדכן בדקות האחרונות בעמוד הפייסבוק שלהם והדבר מוביל לעתים לאיבוד השליטה על הרכב. אך האם בקרוב כל זה יהיה נחלת העבר? Good2Go, חברת סטארט-אפ ישראלית, פיתחה בשיתוף פעולה בינלאומי מכשיר שאמור למנוע מנהגים להשתמש באפליקציות שמסיחות את דעתם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המכשיר, שעלותו תעמוד על 700 שקלים, אמור להיצמד לשמשה הקדמית של הרכב ולחסום אפליקציות מסיחות-דעת - בעיקר רשתות חברתיות ומסרונים. במקביל, הוא יאפשר קבלה והוצאה של שיחות טלפון ושימוש באפליקציות ניווט.

מנהל המערכת יכול להחליט באילו אפליקציות ניתן להשתמש ואילו מהן יחסמו. המכשיר המותקן ברכב יודע גם לזהות את מיקום המשתמש בסמארטפון והחסימה מתבצעת רק כנגד היושב במושב הנהג. בעוד שהוא מנוע מלהשתמש בטלפון - המכשיר ייאפשר לנוסעי הרכב האחרים להשתמש בו.

"המטרה העיקרית שלנו היא שינוי תודעתי בתרבות הנהיגה בישראל בסיוע טכנולוגיות מתקדמות", אומר אסף סלע, מנכ"ל החברה. "זהו פיתרון מושלם גם להורים וגם למנהלים שמבקשים לשנות את תרבות הנהיגה, ובה בעת להבטיח את פרטיות המשתמש".

גיא סלע - סמנכ"ל ומייסד החברה, אמר לחדשות 2 Online: "מכת השימוש בטלפונים בנהיגה מזעזעת. בכל בוקר אנחנו רואים מה שנקרא 'תאונת SMS'. פתרון זה בא להמיר את הדאגה במעטפת בטיחות הגיונית ופשוטה לשימוש".