מתקפת סייבר חסרת תקדים על אפל

נפל דבר בעולם המחשבים: חברת אפל נפלה קורבן למתקפת הסייבר הנרחבת ביותר שחוותה מעודה. בהודעה ששחררה החברה לתקשורת נמסר כי מספר מחשבי מקינטוש של עובדי החברה נדבקו בתוכנה זדונית. בשלב זה לא ברור מה היקף הפגיעה

מתקפת הסייבר הנרחבת ביותר על מוצרי אפל (רויטרס)

לא חסינה: ענקית המחשבים והאלקטרוניקה אפל הודיעה היום כי נפלה קורבן למתקפת הסייבר הגדולה ביותר בתולדותיה. מהדיווח עולה כי ההאקרים הצליחו להדביק את מחשבי המקינטוש של מספר עובדים בחברה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורמים באפל מסרו כי מחשביהם של מספר עובדים נדבקו בנוזקה (תוכנה זדונית) בשעה שגלשו לאתר של מפתחי תוכנה שהיה נגוע. בהודעה מטעם החברה נמסר כי הנוזקה תוכננה במיוחד לתקוף מחשבי מקינטוש.

עוד נמסר בהודעה כי הנוזקה פגעה גם מחשבי מקינטוש שחברות אחרות עושות בהם שימוש, אך לא פירטה בנוגע להיקף הנזק. עם זאת, מקורב לחקירת מתקפת הסייבר סיפר לסוכנות הידיעות רויטרס כי מאות חברות נדבקו בנוזקה, ובהן גם קבלני ביטחון שונים.

הנוזקה שהדביקה את מחשבי המקינטוש מנצלת פגם בתוכנת ג'אווה, המשמשת כתוסף בדפדפני אינטרנט. אותו פגם נוצל גם למתקפת סייבר משמעותית על פייסבוק, כפי שנמסר מהרשת החברתית ביום שישי האחרון.

באופן מסורתי נהגו ההאקרים להתמקד במתקפות סייבר נגד מחשבים המשתמשים במערכת ההפעלה ווינדוס של מיקרוסופט, אך בשנים האחרונות החלו להפנות תשומת לב גם למוצרי חברת אפל. ההערכה היא כי ככל שגדל נתח השוק של אפל, על חשבונה של מיקרוסופט, כך גם גברה המוטיבציה לחבל במוצריה.