רוסיה: נמצאו שברים של המטאור שהתרסק

מדענים מקומיים הודיעו כי מצאו חלקיקים של המטאור שהתרסק ביום שישי האחרון באזור הרי אורל וגרם לפציעתם של יותר מאלף בני אדם. "זה מטאוריט סלעי שמכיל כ-10% של ברזל", הצהירו לאחר שאיתרו את החלקים ליד אגם קפוא. האירוע הלא שגרתי עורר חילוקי דעות בין נאס"א לרוסיה סביב גודלו של המטאור

רוסיה עדיין מתאוששת מההרס הרב שגרם המטאור שהתרסק באזור הרי אורל בבוקר יום שישי האחרון וגרם לפציעתם של יותר מאלף בני אדם. סוכנות הידיעות הרוסית נובוסטי מדווחת כי מדענים איתרו שברים מהמטאור, שהתפרק כשנכנס לאטמוספירה במרחק של כ-900 ק"מ מהבירה מוסקבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי ויקטור גורובסקי מאוניברסיטת אורל, השברים נמצאו סביב אגם קפוא בסמוך לעיירה צ'ברקול. מדענים רבים מתרכזים כעת בהמשך החיפושים במכתש שנוצר במקום, במטרה לגלות עוד פרטים על מה שגרם להרס רב ביותר מ-4,000 בתים.

ההרס מהמטאור (רויטרס)

"רק השלמנו את המחקר ואנו מאשרים לאחר הבדיקה כי בחלקיקים שנמצאו יש 'אופי מטאוריטי'", הסביר המדען הרוסי, שהוסיף כי מדובר באבקת מטאוריטים רגילה: "זה מטאוריט סלעי שמכיל כ-10% של ברזל".

האירוע הנדיר עורר חילוקי דעות בין המדענים הרוסים לנאס"א סביב גודלו של המטאוריט. מדענים רוסים צוטטו באומרם כי הוא שקל כ-10 טון לפני שנכנס לאטמוספירה של כדור הארץ, בעוד שבנאס"א טוענים כי משקלו היה 10,000 טון.