יש חיים? במאדים כבר התחילו לקדוח

סוכנות החלל האמריקנית נאס"א מדווחת על התקדמות חסרת תקדים בחקירת כוכב מאדים. לראשונה אי פעם הצליחו המדענים לקדוח חלק מאדמת הכוכב המסתורי. והם לא עשו את זה לבד: רכב החלל המדובר "קיוריוסיטי" הוא זה שביצע את הקידוח באמצעות הזרוע הרובוטית שלו

צעד קטן לקיוריוסיטי - צעד גדול לתכנית החלל: רכב החלל של נאס"א, קיוריוסיטי, ביצע לראשונה שימוש במקדחה באמצעות זרוע רובוטית בכדי לחצוב בסלע על המאדים ולאסוף דגימה מפניו של הכוכב. בנאס"א מדגישים כי זו הפעם הראשונה שבה רובוט קודח ואוסף דגימה מהמאדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הגומה הקטנה שנוצרה בכוכב נראית בתמונות שנשלחו אתמול מרכב החלל לכדור הארץ. על פי התמונות, רוחבה של הגומה עומד על סנטימטר אחד ושישה מילימטרים, ועומקה הוא 6.4 סנטימטרים בלבד.

"הרובוט המתקדם ביותר אי פעם שהגיע לחלל, מתפקד כעת כמעבדה של ממש הפועלת באופן מלא", אמר ג'ון גראנספלד, סגן מנהל משימת המדע של סוכנות החלל האמריקנית. "זה ההישג הגדול ביותר עד עתה של צוות הקיוריוסיטי. זכינו ליום נוסף של גאווה באמריקה".

בימים הקרובים צפויה הזרוע הרובוטית של הקיוריוסיטי לבצע שורה של צעדים בכדי לעבד את דגימת הקרקע שנלקחה מהכוכב. "הקידוח הראשון התבצע בהצלחה כפי שתיכננו, ואנחנו מאמינים שנאסף מספיק חומר מן הסלע כדי לעמוד ביעדים של דגימת החומר", סיפר אבי אוקון, מהנדס בנאס"א.