גם נתניהו הצטרף לחגיגה בפייסבוק: החליף תמונה לחיקוי שלו

הפתעה ציפתה לגולשים שביקרו אחר הצהריים בעמוד הפייסבוק של ראש הממשלה: נתניהו בחר לקחת חלק ב"חג הכפילים", או בשמו הלועזי – הדופלגנגר – והחליף את תמונת הפרופיל שלו לדמותו ב"ארץ נהדרת" שאותה מגלם מריאנו אידלמן. תוך זמן קצר זכה רה"מ לאלפי לייקים ותגובות

משתתף בחג הכפילים. נתניהו-מריאנו (פייסבוק)

חגיגת הכפילים בפייסבוק מגיעה גם לחלונות הגבוהים: לאחר שבימים האחרונים החליפו המוני משתמשים ברשת החברתית את תמונת הפרופיל שלהם בפייסבוק לתמונה של סלבריטאי שדומה לו, כעת הגיע תורו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לעשות זאת.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בלי אזהרה מוקדמת בחר ראש הממשלה בצהריים, בשיאו של המו"מ הקואליציוני, להצטרף לחוגגים ברחבי העולם והחליף את תמונת הפרופיל שלו בתמונה של דמותו ב"ארץ נהדרת" אותה מגלם השחקן מריאנו אידלמן.

כך נראה הפרופיל של רה"מ בפייסבוק (פייסבוק)
תוך דקות מרגע פרסום תמונת הפרופיל החדשה זכה ראש הממשלה לאלפי לייקים ולתגובות מפרגנות. כעת נותר לראות האם פוליטיקאים נוספים יצטרפו לחגיגה.

חברת הכנסת מירי רגב בשבילכם (פייסבוק)

גם חברת הכנסת מירי רגב הצטרפה לגל, ופרסמה שתי דמויות שונות שלה לאורך השנים ב"ארץ נהדרת" - האחת של אורנה בנאי כדוברת צה"ל והשנייה של יובל סמו. רגב שאלה את הגולשים מי לדעתם דומה לה יותר.

חג שבוע הכפילים

חג שבוע הכפילים, או בשמו המקןרי Doppelganger week (מקור המילה בגרמנית ופירושה "אדם הזהה לאדם אחר"), הוא יוזמה של אמריקאי אחד בשם בוב פאטל. הכל החל בשנת 2010, כאשר רבים מהקולגות של פאטל הטרידו אותו ללא מנוח בטענה כי הוא דומה לשחקן טום סלק. כדי להרגיע את הרוחות, פאטל בחר בדרך מקורית ומשעשעת לשים קץ להטרדות: הוא החליף את תמונת הפרופיל שלו לזו של השחקן. ומאז הכול היסטוריה.

התופעה פשטה כאש בשדה קוצים והפכה לחג ברחבי העולם. את החג חוגגים בשבוע הראשון של חודש פברואר והוא מסתיים ב-9 בחודש. אפליקציות רבות מציעות לכם את שירותיהם בזיהוי הפנים והשוואה לשלל סלבריטאים. הנודעת מבניהם הריטג׳ http://www.myheritage.co.il מאפשרת להעלות להעלות תמונות שלכם, אותן היא תסרוק ותציע מספר אפשרויות. בהצלחה.