פורים בפייסבוק: שבוע הכפילים ברשתות החברתיות

בשעות האחרונות הרשת החברתית פייסבוק סוערת. רבים שואלים מדוע רבים שינו את תמונות הפרופיל שלהם, כאילו היה מדובר בהשתלטות זדונית של האקרים. אתם יכולים להירגע, הכירו את חג הכפילים. או בשמו הלועזי - הדופלגנגר

אז, מי דומה לבר רפאלי? (AP)

האם תהיתם מדוע החברים שלכם שינו את תמונת הפרופיל שלהם בפייסבוק לתמונה של סלבריטאי אשר דומה להם? הסיבה נעוצה ביוזמה של אמריקאי אחד בשם בוב פאטל. הכל החל בשנת 2010, כאשר רבים מהקולגות של פאטל הטרידו אותו ללא מנוח בטענה כי הוא דומה לשחקן טום סלק. כדי להרגיע את הרוחות, פאטל בחר בדרך מקורית ומשעשעת לשים קץ להטרדות: הוא החליף את תמונת הפרופיל שלו לזו של השחקן. ומאז הכול היסטוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התופעה פשטה כאש בשדה קוצים והפכה לחג ברחבי העולם. את החג שבוע הכפילים, או בשמו המקןרי Doppelganger week (מקור המילה בגרמנית ופירושה "אדם הזהה לאדם אחר"), חוגגים בשבוע הראשון של חודש פברואר. כעת נותר לכם לשאול למי מהסלבריטאים אתם דומים ולהחליף את תמונת הפרופיל עד לסיום החג בתאריך ה-9 בחודש.

אפליקציות רבות מציעות לכם את שירותיהם בזיהוי הפנים והשוואה לשלל סלבריטאים. הנודעת מבניהם הריטג׳ http://www.myheritage.co.il מאפשרת להעלות להעלות תמונות שלכם, אותן היא תסרוק ותציע מספר אפשרויות. בהצלחה.