איזה מין חברים?

אפליקציה חדשה בפייסבוק מציגה תמונות של חברי המשתמש מהמין השני ומשדכת ביניהם למטרות מיניות. יותר מ-30,000 משתמשים ברחבי העולם כבר הצטרפו. ומה עם הדיסקרטיות?

השידוך יבטיח מקום בגן עדן? אילוסטרציה (the sun)

פייסבוק היא כבר מזמן המקום לפגוש חברים ומכרים מהעבר ולהתעדכן מה חדש אצלם, אך אפליקציה חדשה שהושקה לאחרונה לוקחת צעד אחד קדימה את היחסים בין החברים ברשת החברתית. הרעיון הוא לשדך בין חברים בפייסבוק המעוניינים זה בזה למטרות מיניות, כשמפתחי האפליקציה טוענים לשמירה על דיסקרטיות. נכון להיום, יותר מ-30,000 משתמשים התקינו את האפליקציה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לאחר התקנת האפליקציה והתחברות לחשבון הפייסבוק, ניתן לראות על המסך תמונות של חברי המשתמש מהמין השני. לחיצה על הכפתור המופיע תחת התמונות אינה שולחת הודעה כלשהי למשתמש השני, אלא אם גם הוא התקין את האפליקציה ובחר באותו משתמש. במקרה כזה, שני הצדדים יקבלו מייל התרעה מהאפליקציה על כך.

עד כמה האפליקציה דיסקרטית?

האפליקציה המדוברת (פייסבוק)
על אף ההצהרות, נראה שהשמירה על פרטיות באפליקציה החדשה עדיין לא מושלמת. אמנם החברים בפייסבוק לא יכולים לראות אם בחרתם בהם כל עוד הם לא בוחרים גם בכם, ובכל זאת - קיימת פירצה בעייתית אחרת.

האפליקציה מותקנת בפייסבוק בדומה לכל אפליקציה, כך שלאחר ההתקנה היא מציגה בניוז פיד עדכון אודות המשתמש הטרי. הגולש אמנם יכול לשנות את ההגדרות במהלך ההתקנה, כך שהמידע הזה יישאר אישי, אולם אם ההגדרה לא שונתה, יוכלו משתמשים אחרים להיות עדים לכך שחברם התקין את האפליקציה ה"דיסקרטית".

בחברה כבר מרוצים מהצלחת האפליקציה ואמרו לאתר Mashable כי הם מתכננים להשיק בקרוב פיצ'רים נוספים. שלושת מייסדי החברה מקליפורניה שומרים בינתיים על אנונימיות, אך ציינו כי האפליקציה זוכה להצלחה ומדי דקה מתווספים אליה חמישה משתמשים חדשים.