סוף לשביתה בפלאפון: יכירו בארגון

בתום כחודש של השבתות וסכסוך עבודה שנגרר גם לפסים אלימים בשבוע האחרון, מגיעה השביתה בפלאפון לסיומה, לאחר שהחברה הסכימה להכיר בנציגות העובדים שהוקמה בשיתוף עם ההסתדרות.בתום ספירת טופסי הצטרפות התברר כי מעל לשליש מעובדי החברה הצטרפו לארגון העובדים, הכמות הקבועה בחוק לצורך הקמת גוף כזה

סוף לשביתה בפלאפון (חדשות 2)

הנהלת פלאפון וההסתדרות הודיעו הערב כי מבדיקת הטפסים שנערכה היום בפלאפון, עולה שקיים השליש הדרוש בחוק לצורך הקמת יציגות רשמית בחברה. בעקבות ההכרה - השביתה תסתיים והעובדים ישובו לפעילות סדירה כבר מחר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר ספירת טופסי ההצטרפות פלאפון הודיעה הערב כי היא מכירה בהסתדרות כארגון יציג בפלאפון. כעת ייכנסו הצדדים למשא ומתן להשגת הסכם קיבוצי. העובדים בתגובה הבהירו שהשביתה נפסקת לאלתר והעובדים ישובו כבר מחר לעבודה סדירה.

מוקדם יותר היום הודיעו פלאפון וההסתדרות כי החברה הסכימה לספור את טופסי ההצטרפות של העובדים לארגון יחד עם נציגי ההסתדרות, ולהכיר גם בטפסים שנחתמו באמצעות האינטרנט.

יו"ר ההסתדרות עופר עיני ברך על המהלך ועל סיום השביתה. "היום הוא יום בשורה לעובדי פלאפון בפרט ולציבור העובדים בכלל. שוב הוכח שכאשר העובדים נחושים לקחת את גורלם בידם הם מצליחים", מסר עיני והוסיף, "אני קורא לכלל העובדים במדינת ישראל לעשות כפי שעשו עובדי פלאפון, להרים את הכפפה ולהמשיך בתנופת ההתארגנות".