נא להכיר: הלהקה הכי כבדה בעולם

"סטיק בוי","בונז" ו"פינגרס" מנגנים רוק מהכבדים ששמעתם. וכן, מדובר ברובוטים. למרות הכסאח, הם לא שוכחים את המנגינה, הם לא מתעלפים מאלכוהול או סמים והם לא יזדקנו לעולם ויביישו את נעוריהם

רוק כבד? יש דבר כזה. אם תהיתם אי פעם איך יישמע מתופף עם ארבע ידיים או גיטריסט עם 78 אצבעות, אפשר להפסיק לדמיין. הכירו את להקת "קומפרסור-הד", להקת המטאל היחידה וכנראה ה"כבדה" ביותר בעולם, בה שלושת חבריה עשויים כולם ממתכת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפרויקט, מטעמם של כמה חובבי מוזיקת מטאל מחברת הרובוטיקה הגרמנית "רובוקרוס" ,החל כבר בשנת 2008 כסדרה של סרטונים ביו טיוב בהם נראה בעיקר הרובוט המתופף "סטיק-בוי" מבצע קלאסיקות רוק שונות. הגולשים אהבו את הסרטונים, הפיצו אותם, וכך, עם הזמן, נוספו עוד שני נגנים נוספים: "בונז" (עצמות) על הבס ו"פינגרז" (אצבעות), על הגיטרה החשמלית.

היום עסוקה השלישייה, בליוויו של הצוות הטכני הצמוד, בעיקר בהופעות מול קהל בתכניות טלוויזיה ובפסטיבלי רוק ברחבי העולם. הסרטון שעלה בשבוע שעבר ליו טיוב, מעניק הצצה לחדר החזרות של "קומפרסור-הד" בגרסת כיסוי לשיר "אייס אוף ספיידס" של להקת "מוטורהד" -להיט משנות השמונים שהפך היום לחלק מהמופע השלם של הלהקה - מופע שאורכו יותר משעה.

התנועה הרובוטית אמנם עדיין מעניקה תחושה של מוזיקה מכאנית, אבל העיצוב של הרובו-נגנים, שנראים כמו משהו שאפשר למצוא בקלות על גבי עטיפת אלבום מטאל קלאסי, ותנועות הראש שנע לפי הקצב, הופכים את הלהקה הזו למשהו שניתן "לכסח" איתו.

במהלך החודשים הקרובים, "קומפרסור-הד" ייצאו לסיבוב הופעות באוסטרליה. במהלך השנה הקרובה תגיע הלהקה גם לסיבוב הופעות אירופי, כך לפחות מקווים מפתחי הלהקה הרובוטית. אם לא הם, אז אולי הגרסה המשופרת והמשודרגת שלהם, "מוטורהד -2".