דיווח: אפל לא תרכוש את חברת Waze

מנמיכים את הלהבות: לאחר שאתמול דווח כי ענקית הטכנולוגיה האמריקנית אפל מנהלת מגעים לקניית חברת Waze בחצי מיליארד דולר, הלילה מגיעה ההכחשה. בכיר בחברת אפל סיפר לאתר Cnet כי הדיווחים על העסקה "מפוברקים" וכי בין הצדדים כלל לא התנהל משא ומתן

האם מתקיימים מגעים? תוכנת הניווט Waze (חדשות 2)

עסקת הענק מתרחקת? אפל מכחישה כי מעצמת הטכנולוגיה מקיימת מגעים לרכישת אפליקציית הניווט הישראלית Waze - כך מפרסם הלילה אתר הצרכנות האלקטרונית Cnet מפי גורם בכיר בחברה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הבכיר טען בתוקף כי כל הידיעות על כוונת חברת אפל לרכוש את אפליקציית הניווט הן "מפוברקות" ואף טען כי בין שני הצדדים כלל לא התקיים משא ומתן. על פי הדיווח שפורסם אתמול באתר Techcrunch, שתי החברות נמצאות במגעים מתקדמים ואפל מתכננת לרכוש את Waze בסכום של כחצי מיליארד דולרים.

השמועות על רכישת Waze על ידי אפל, הופיעו עוד עם השקת מערכת ההפעלה IOS 6 בספטמבר האחרון. במערכת ההפעלה החדשה של אפל ניתן למצוא גם שירותי ניווט, שעל פי מומחי טכנולוגיה טובים פחות מהשירותים שמציעה החברה הישראלית בחינם. ימים ספורים לאחר ההשקה הגרנדיוזית, מערכת ההפעלה המתוקשרת ביותר בעולם יצרה בעיות רבות - וצרכנים רבים דיווחו על תקלות.

מרבית התקלות עסקו בשירות המפות שאפל השיקה, ונמצאו בו שגיאות רבות. ההשוואה בין שירות המפות של גוגל לא איחרה לבוא ואפל מצאה עצמה בעמדת נחיתות והחליטה להסיר את השירות עד אשר יימצא פיתרון. אחת הסיבות המרכזיות לכך היא העובדה שמדובר בשירות הפועל על עיקרון הרשתות החברתיות, ועל מידע שמתעדכן ישירות מן השטח. דיווח על תאונות, מכשולים בדרך, ומיקום ניידות משטרה הפכו את האפליקציה לפופולארית במיוחד.

לשמועות כי אפל מתכננת לרכוש את Waze תרמה גם התחרות ההולכת וגוברת מול גוגל. רק לפני כשבועיים השיקה גוגל את שירות המפות החדש שלה. השירות של Google maps מורכב ממאפיינים כמו: תוצאות חיפוש, מדריך קולי, הוראות נסיעה בתחבורה ציבורית, וכמובן שירות ה-Street View - שירותים אשר לאפל אין כרגע את האמצעים להתחרות מולם.